logo

OSMAN GÖKMEN DEMEDİ,AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DEDİ

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
OSMAN GÖKMEN DEMEDİ,AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DEDİ

OSMAN GÖKMEN DEMEDİ AK PARTİ ILÇE BAŞKANI DEDİ
Malumatı olan çok.
Bodrum da dahil olmak üzere Muğla genelinde aylardan beri yeni bir abonelik başladı ; Su kesintisine abonelik. Belediye unutmadığı zaman toplu sms ile bilgilendiriyor sağolsun, devlet su borularındaki arızadan dolayı…diye.
Bodrum yaz boyu bu çileyi yerli, yabancı, kurt, kuş, nebatat olarak dibine kadar çekti. Çekmeye devam ediyor. Çilesi ne zaman biter bilmem.
Pazartesi günü Bodrum Belediyesi, eskiden manavların olduğu alanın önüne 3 heykel dikti. Sanayiden demirci arkadalar kaynakları yapıyorlardı. Dumanı üstünde. Yakınen gördük…. Boyları en az 2 metre. Kimin heykelleri olduğunun bir önemi yok. Artemis, Heredot, Mousolsous…
Aynı gün dedik ki, Bodrumun her şeyi bitti de heykele mi sıra geldi diye. Kimi zihniyetiniz belli dedi, kimi destek verdi, kimi heykel bölümünü de kapatın dedi, kimi başka bir şey.
Dün de Ak Parti Bodrum Ilçe Başkanı Osman Gökmen aynı konu ile ilgili açılama yapmış. Bir kardeşimiz vasıtası ile haberdar oldum. Çok şükür. Diyecektim. Okuyunca diyemedim.
Hani ben de heykele ne gerek var, kaça yapılmış olursa olsun, başka bir sürü eksik var… der sandıydım.
Öyle dememiş sayın başkan.
Madem diyor, heykel yapacaksan, Rahmi Turan var diyor, Yavuz Donat var diyor, Özdemir Ince var, bunlar Bodrumun tanıtımında çok faydalı oldu, onların heykellerini diksene..
Diyor.
Rahmi Turan. Sözcü gazetesinin kurulmasında en büyük paya sahip kişi. Halen de başyazarı. Sayın Osman Gokmenin mensup olduğu parti ve iktidara, her hücresi ile muhalif biri. Elinden gelse, kalemi ile lime lime devirecek kadar hem de.
Yavuz Donat. Rahmetli Kemal Ilıcak in kurdurduğu Gündoğan ‘daki Tercüman Sitesinin sakini. Yıllardan beri orda oturur. Bilirim. Milasli meşhur otelcinin çok yakın dostudur. Demirelin medyadaki sağ kolu. Hep öyle oldu. Sabah ta yazar.
Özdemir Ince de aynı şekil. Cumhuriyet gazetesinde yazı yazan biri.
Allah Allah.
Ben de tam da hah işte bu partiye böyle kadrolar lazım. Diyecektim.
Bazı arkadaşlar ısrarla Osman başkan in mücadelesinden, nasıl da zehir zemberek açıklamalarından bahsettiği bur dönemde.
Keşke ben yanılsaydım ya.
Başkanın heykelle bir meselesi yokmuş, kimin heykelinin yapılması gerektiği hususunda itirazı varmış. Halk ile yönetmeyi de tavsiye ediyor. Önce bi halka sorsana diyor Ahmet Aras a. Kimin heykelini dikelim diye.
Ahmet Aras mesajı almış olabilir belki.
Madem sen Rahmi Turan ı , Özdemir Ince yi falan istiyorsun, tamam aşağıda bir yer yapayım, en başa Rahmi Turan ı, yanına Yılmaz Ozdili, onun yanına da Ali Şen ‘in heykelini dikelim dese. Bizim başkan açılışa bile gider herhalde. Yılmaz Özdil de az reklam yapmadı hani Bodrum için. Reklamın iyisi kötüsü mü olur yani. Onlara göre heykeli dikilmesi gereken biri değil mi Yılmaz Özdil?. Hatta sadece onun heykeline turnike konup ziyaretgah gibi yapılıp, kişi başı 1000 lira bilet bile kesilebilir. Akıl akıldan üstündür yani.
Ah Rte ah.
Geçen yıllarda Sakarya büyükşehir belediye başkanı Aziz Duran işgüzarlık edip, Rte nin heykelini yapmıştı. Reis Ankaradan seslendi; ben gelmeden o heykeli parçala diye.
Bizim ilçe başkanı heykel beğenmiyor. Şu tezata bakmayın siz.
Bir işçi bile bir yere işe girse, oranın kurallarıma göre çalışmak zorundadır.
Ak Parti yönetiminde olan birinin de bulunduğu partinin görüş, düşünce ve kurallarına göre hareket etmek ZORUNDA. Değil mi yoksa?
Eksende bir kayma mı var bilemedim. Ya da eksen değişikliği mi oldu ?
Tamam sayin vekil Mehmet Yavuz Demir kesinlikle ayni görüşte olabilir ama İl Başkanı Kadem Mete de ilçe başkanı gibi mi düşünüyor çok merak ediyorum. Ya Erkan Kandemir ?
Hayretler içindeyim. Ak Partili bir ilçe başkanı heykel yapın ama hergün Recep Tayyip Erdoğan a küfür eden Rahmi Turan inkini yapın diyor. Yok böyle bir şey.
Ak Parti bu mu?
Benim Ak Partim bu değil.
Sizin Ak Partiniz buysa bizim ne işimiz var burada ?
Basta Kadem Mete olmak üzere Bodrum Ilçe Başkanı Osman Gökmen ‘in zaten cevap verme gibi bir alışkanlıkları hiç yok. Popülist paylaşımlar yetiyor zaten. Yine cevap verEmeyecekler.
Ak Partilileri siz ufak ufak birşeylere alıştırıyorsunuz. Bu partiye gönül verenler de nevi şahsına münhasır geçerli saydıkları sebepler nedeni ile susma hakkını kullanıyorlar. Böyle böyle bu davanın vücuduna uygun olmayan tutumlar legalleşmiyor mu?
Ak Partinin yetkilileri çıkın artık da bu partinin yazılı olmayan kurallarını bi açıklayın. Biz de bilelim.
Vesselam.

1295 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KIYAMA KALKMA VAKTİ

  01 Mart 2021 Köşe Yazıları

  KIYAMA KALKMA VAKTİŞöyle bir hesabı Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir yapmış olabilir mi bilmiyorum. Aslında merak etmiyor değilim. Yaptıysa teşkilatını tanıyor diyebilirim. Ya yapmadıysa. .81 il, 973 ilçe, 42184 mahalle, 18290 köy, 23923 kasaba veya birimde teşkilatlı olan tek parti Ak Parti.81 İl Başkanı,İl Delege sayısı 48600İlçe delege sayısı 389200Köy+mahalle+belde : 84397İlçe yönetim kurulları :30000İlçe Kadın kolları:  30000İlçe gençlik kolları : 30000İl yönetim kurulları : 12000İl kadın kolları.  ...
 • KONGRENİN ARDINDAN 3

  12 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  KONGRENİN ARDINDAN 3 Dostlarımızla konuşuyoruz her yerden. Her yerde aynı şekilde tutumlar oluyor mu diye. Bir çok yerde aday olmak isteyenler çıkmış. Bir çoğunu genel merkez tek tek aramış, sormuş,  soruşturmuş. Hatta bazılarını birden fazla kere genel merkeze çağırmış.  Olmuş veya olmamış. Lakin dikkate alınmış. Kaale alınmış. Hiç bir yerde il başkan adaylarının dinlenmemesi gibi bir durum belirten olmadı. Muğla hariç.Muğlada ise son iki gün adayları dinlemek yerine farklı uğraşlar içine girildi. Mesela önce delegeler aranmış. S...
 • BİR ” KILIN ” ETTİĞİ

  09 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  BİR " KILIN " ETTİĞİ Ak sakallı tabiri ile ak saçlı tabiri biz Türklerin mazisinde yer eden tabirlerdir.Ak saçlı ve ak sakallı deyimi, bilgisi ile yaşadığı bölgede saygı gören, fikirlerine ihtiyaç duyulan, hakemliği veya kararlarına uyulan kimsedir. Belki biraz da yaşı itibari ile de kulanılmıştır da.Her ak saçlı illa saçları beyaz olacak değil. Siyah saçlı da olabilir. Hatta saçsız da. Ama o bir ak saçlıdır. Ak sakallı için de durum aynıdır. Köse bile olabilir. Ama o bir ak sakalıdır sonuçta.Bir obadaki ak saçlı baska bir obanın işine ...
 • KONGRENİN ARDINDAN (2)

  04 Şubat 2021 Köşe Yazıları, Siyaset

  Cumhurbaşkanı.Ömeleri, Gönül yapanları, Dostları istiyorum.Benimle birlikte gece gündüz yolda olanları istiyorum.Kısaca böyle diyor.Bir Lider düşünün, her fırsatta böyle haykırıyor. Ben kaybedersem sen de, o da, hepimiz kaybederiz, ülke kaybeder , onun için hem safları sık tutalım, hem de safları büyütelim diyor….Safın dışında olanlar bunu emir telakki ediyor. Hadi bi gireyim şu safa diyor.Ne mümkün.Pazartesi günkü il kongresinde ve öncesinde yaşananları bizzat şahitlik ettim.Sofrada bizim de tuzumuz olsun diye can atanların ne kadar mücadele ...