logo

OSMAN GÖKMEN DEMEDİ,AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DEDİ

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
OSMAN GÖKMEN DEMEDİ,AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DEDİ

OSMAN GÖKMEN DEMEDİ AK PARTİ ILÇE BAŞKANI DEDİ
Malumatı olan çok.
Bodrum da dahil olmak üzere Muğla genelinde aylardan beri yeni bir abonelik başladı ; Su kesintisine abonelik. Belediye unutmadığı zaman toplu sms ile bilgilendiriyor sağolsun, devlet su borularındaki arızadan dolayı…diye.
Bodrum yaz boyu bu çileyi yerli, yabancı, kurt, kuş, nebatat olarak dibine kadar çekti. Çekmeye devam ediyor. Çilesi ne zaman biter bilmem.
Pazartesi günü Bodrum Belediyesi, eskiden manavların olduğu alanın önüne 3 heykel dikti. Sanayiden demirci arkadalar kaynakları yapıyorlardı. Dumanı üstünde. Yakınen gördük…. Boyları en az 2 metre. Kimin heykelleri olduğunun bir önemi yok. Artemis, Heredot, Mousolsous…
Aynı gün dedik ki, Bodrumun her şeyi bitti de heykele mi sıra geldi diye. Kimi zihniyetiniz belli dedi, kimi destek verdi, kimi heykel bölümünü de kapatın dedi, kimi başka bir şey.
Dün de Ak Parti Bodrum Ilçe Başkanı Osman Gökmen aynı konu ile ilgili açılama yapmış. Bir kardeşimiz vasıtası ile haberdar oldum. Çok şükür. Diyecektim. Okuyunca diyemedim.
Hani ben de heykele ne gerek var, kaça yapılmış olursa olsun, başka bir sürü eksik var… der sandıydım.
Öyle dememiş sayın başkan.
Madem diyor, heykel yapacaksan, Rahmi Turan var diyor, Yavuz Donat var diyor, Özdemir Ince var, bunlar Bodrumun tanıtımında çok faydalı oldu, onların heykellerini diksene..
Diyor.
Rahmi Turan. Sözcü gazetesinin kurulmasında en büyük paya sahip kişi. Halen de başyazarı. Sayın Osman Gokmenin mensup olduğu parti ve iktidara, her hücresi ile muhalif biri. Elinden gelse, kalemi ile lime lime devirecek kadar hem de.
Yavuz Donat. Rahmetli Kemal Ilıcak in kurdurduğu Gündoğan ‘daki Tercüman Sitesinin sakini. Yıllardan beri orda oturur. Bilirim. Milasli meşhur otelcinin çok yakın dostudur. Demirelin medyadaki sağ kolu. Hep öyle oldu. Sabah ta yazar.
Özdemir Ince de aynı şekil. Cumhuriyet gazetesinde yazı yazan biri.
Allah Allah.
Ben de tam da hah işte bu partiye böyle kadrolar lazım. Diyecektim.
Bazı arkadaşlar ısrarla Osman başkan in mücadelesinden, nasıl da zehir zemberek açıklamalarından bahsettiği bur dönemde.
Keşke ben yanılsaydım ya.
Başkanın heykelle bir meselesi yokmuş, kimin heykelinin yapılması gerektiği hususunda itirazı varmış. Halk ile yönetmeyi de tavsiye ediyor. Önce bi halka sorsana diyor Ahmet Aras a. Kimin heykelini dikelim diye.
Ahmet Aras mesajı almış olabilir belki.
Madem sen Rahmi Turan ı , Özdemir Ince yi falan istiyorsun, tamam aşağıda bir yer yapayım, en başa Rahmi Turan ı, yanına Yılmaz Ozdili, onun yanına da Ali Şen ‘in heykelini dikelim dese. Bizim başkan açılışa bile gider herhalde. Yılmaz Özdil de az reklam yapmadı hani Bodrum için. Reklamın iyisi kötüsü mü olur yani. Onlara göre heykeli dikilmesi gereken biri değil mi Yılmaz Özdil?. Hatta sadece onun heykeline turnike konup ziyaretgah gibi yapılıp, kişi başı 1000 lira bilet bile kesilebilir. Akıl akıldan üstündür yani.
Ah Rte ah.
Geçen yıllarda Sakarya büyükşehir belediye başkanı Aziz Duran işgüzarlık edip, Rte nin heykelini yapmıştı. Reis Ankaradan seslendi; ben gelmeden o heykeli parçala diye.
Bizim ilçe başkanı heykel beğenmiyor. Şu tezata bakmayın siz.
Bir işçi bile bir yere işe girse, oranın kurallarıma göre çalışmak zorundadır.
Ak Parti yönetiminde olan birinin de bulunduğu partinin görüş, düşünce ve kurallarına göre hareket etmek ZORUNDA. Değil mi yoksa?
Eksende bir kayma mı var bilemedim. Ya da eksen değişikliği mi oldu ?
Tamam sayin vekil Mehmet Yavuz Demir kesinlikle ayni görüşte olabilir ama İl Başkanı Kadem Mete de ilçe başkanı gibi mi düşünüyor çok merak ediyorum. Ya Erkan Kandemir ?
Hayretler içindeyim. Ak Partili bir ilçe başkanı heykel yapın ama hergün Recep Tayyip Erdoğan a küfür eden Rahmi Turan inkini yapın diyor. Yok böyle bir şey.
Ak Parti bu mu?
Benim Ak Partim bu değil.
Sizin Ak Partiniz buysa bizim ne işimiz var burada ?
Basta Kadem Mete olmak üzere Bodrum Ilçe Başkanı Osman Gökmen ‘in zaten cevap verme gibi bir alışkanlıkları hiç yok. Popülist paylaşımlar yetiyor zaten. Yine cevap verEmeyecekler.
Ak Partilileri siz ufak ufak birşeylere alıştırıyorsunuz. Bu partiye gönül verenler de nevi şahsına münhasır geçerli saydıkları sebepler nedeni ile susma hakkını kullanıyorlar. Böyle böyle bu davanın vücuduna uygun olmayan tutumlar legalleşmiyor mu?
Ak Partinin yetkilileri çıkın artık da bu partinin yazılı olmayan kurallarını bi açıklayın. Biz de bilelim.
Vesselam.

1046 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • OMURGALI OLMAK MECBURİ KATAR, KATAR KATAR..

  28 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  OMURGALI OLMAK MECBURİKATAR, KATAR KATAR..Osmanlı bölgeler bir nevi eyalet şeklinde idare edilirdi. Bölgenin demografik yapısına, o bölgenin geleneklerine göre de şahıslar atanırdı. Mesela Libyaya Vali atanmaz, Dai (Dayı) atanır, Bulgaristana Prens, Mısıra Hıdiv atanırdı. Mekke Vilayetine de Şerifler idare ederdi.Şerif Hüseyin Istanbul da doğan bir Araptır. Hem Mekke ve civarı Şerifi, hem de Osmanlı Danıştay azasıdır. Köklü ve nüfuzlu bir ailenin mensubudur. 1 nci Dünya savaşı zamanında Fransız ve Ingilizlerle gizli görüşmeler yapmıştır. Bu ik...
 • OSMAN GÖKMEN DEMEDİ,AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DEDİ

  18 Kasım 2020 Köşe Yazıları, Siyaset

  OSMAN GÖKMEN DEMEDİ AK PARTİ ILÇE BAŞKANI DEDİMalumatı olan çok.Bodrum da dahil olmak üzere Muğla genelinde aylardan beri yeni bir abonelik başladı ; Su kesintisine abonelik. Belediye unutmadığı zaman toplu sms ile bilgilendiriyor sağolsun, devlet su borularındaki arızadan dolayı…diye.Bodrum yaz boyu bu çileyi yerli, yabancı, kurt, kuş, nebatat olarak dibine kadar çekti. Çekmeye devam ediyor. Çilesi ne zaman biter bilmem.Pazartesi günü Bodrum Belediyesi, eskiden manavların olduğu alanın önüne 3 heykel dikti. Sanayiden demirci arkadalar kaynakl...
 • MAGALO İDEA, ENOSİS, EOKA , ERBAKAN , KKTC..

  15 Kasım 2020 Dünya, Köşe Yazıları

  MAGALO İDEA, ENOSİS, EOKA , ERBAKAN , KKTC.. Kıbrıs 1571 den 1878 e kadar Osmanlı toprağı id. Bu tarihte Berlin anlaşması ile Ingiliz mandası olmuştur. Ancak adanın mülkiyeti Osmanlının olmaya, sadece yönetimi Ingilize ait olacaktır.1914 teki 1 nci dünya savaşına Osmanlı katakulli ile savaşa dahil oldu ve Almanların safında yer aldı. Bunun üzerine ingiltere adayı tamamen ilhak etti.Bu tarihten itibaren Kıbrıslı Rumlar tarihi depresyona girerek MEGALO İDEA yı hayata geçirmeye çalıştılar. BÜYÜK IDEAL. Yani bütün Ege Adaları ile birlikte Isyam...
 • GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

  13 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR MUĞLA da bir su sıkıntısı var ki, hani Gobi Çölünde bile bu kadarı olmaz herhalde.Bodrumda yaz başından beri zaten millet illallah etmiş durumda. Suların kesilmesinin tek sebebi MUSKİ ye göre hep DEVLET. Ah devlet ah. Her yeri ihya ettin de bula bula bizim oranın suyuna mı göz diktin.Diyecektim ki, vazgeçtim. Su işleri tamamen belediyenin uhdesinde. Devlet boruları döşeyip bihakkın teslim etmiş. Su bu su. Boru da patlar, arıza da yapar. Borular patlayınca bizim MUSKI eline aldığı iphone ile hemen "TOPLU MESAJ" ile haľkî...