logo

AYDIN AYAYDIN VE MUĞLA

HÜSEYİN AR

HÜSEYİN AR
huseyinar@hotmail.com
AYDIN AYAYDIN VE MUĞLA

AYDIN AYAYDIN VE MUĞLA

Merhaba Değerli Okurlarım, Prof.Dr Aydın Ayaydın Cumhur ittifakının Muğla Büyükşehir adayı olarak atanmasının hemen arkasından biz Muğlalılar tepki gösterdik. Yok Mardin’liydi, yok 73 yaşındaydı, yok Chp’liydi şeklinde yazdık, çizdik, konuştuk.

Aydın Bey’i ilk atandığı günden bugüne Ulusal Tv’ler den, sosyal medyalardan takip ediyorum. Hani ihtiyar dediğimiz Aydın bey’in enerjisi Muğla da herkes tarafından hissedildiğini görüyoruz. Muğla için düşünen, Muğla’nın gelişmesini isteyen bir aday var. Muğla’ya hizmet etmek için Muğla’lı olmak gerekmiyormuş. Chp ile yönetilen Muğla yıllardır Doğu illerinden geride kaldığını Muğla’da yaşayan herkes görüyor. Şöyle bir baktığımızda Chp’nin Muğla Büyükşehir adayının Muğla’ya dokunur bir projesini göremedik. Ahmet Aras bey çok güzel sepetçioğlu oynuyor. Oyun oynamakla, şehrin belirli yerlerine Heykel dikmekle Muğla’ya hizmet etmiş olmuyorsunuz. Geçen gün çarşıda dolaşırken Chp’ye oy verdiğini bildiğim bir dostum şunu söyle;

Hüseyin Bey ben bu dönem oyumu Ak Partiye değil, Aydın Ayaydın’a vereceğim dedi. Bende sordum neden Chp’den vazgeçtin, Aydın ayaydın Ak Partinin adayı seni Ayaydına oy vermeye yönlendiren etkenler nelerdir dedim. Dedi ki ;’’Kardeşim yıllardır Muğla’yı Chp yönetiyor. Bir Düğerek yolunu bile adam gibi yapamadılar. Çarşıda heykelden başka yaptıkları bir şey yok. Aydın Ayaydın Chp den geldi. Onun Muğla’yı bizim solcuların dediği gibi Akp gelirse Muğla da rahat sahillere giremeyiz safsatasını Aydın Ayaydın çürüttü. Televizyonlara her çıktığında Muğla’nın gelişmesini, Biz Muğla’lıların rahat etmesi için adam projeler açıklıyor.’’dedi.

Bu ve Buna benzer söylemleri bu şehirde son günlerde çok fazla duymaya başladık. İşte daha dün Akbelen ormanları üzerinden siyaset yapan Chp’nin ağzını tıkadı. Muğla sağ siyasette uzun yıllar sonra sözü geçen bir aday gördü. Aydın Ayaydın’ın proje açıklamasında şu ifadeleri konuşmuştu; “Rakibimizin de oy istediği 3 söylemi var. Biri Ayaydın ithal başkan, diğeri ‘gelirlerse herşeyi yasaklarlar’, üçüncüsü de Atatürk İlkeleri ve Cumhuriyet. Her gittikleri yerde sadece ve sadece bu söylemlerle oy istiyorlar.” dedi.

Açıkçası yalanda değil, Chp’nin başka projesi yok. Osman Gürün bugüne kadar şunu yapmadı ben gelince Muğla’ya şu hizmetleri getireceğim diye bir açıklamasını görmedik.

Aydın Ayaydın’nın projeleri arasında çok önemli olanları var. Üniversite’den Milas’a kadar hafif raylı sistem, Bodrum’dan Fethiye’ye Deniz ulaşımı, Kötek’li kavşağının hızlı bir şekilde yapılması, içme suyu sıkıntısı olan ilçelerin çözüme kavuşturulması, Muğla’ya 3 büyük şehir stadyumu yapılması gibi bir çok projesine katılmamak elde değil.

Şimdi Muğla’nın sağ seçmeni şunu iyi düşünmeli. Muğla’ya hizmet gelsin, Muğla gelişsin istiyorsa Muğla için proje üreten adaya oy vermeli diye düşünüyorum. Bırakalım bir kenara yok Kürt’tü, yok Muğla’lı değildi, yok Ak partiliydi düşünlerine.. Bu seçimde hangi düşünceden olursa olsun Muğla’nın gelişmesi için Aydın Ayaydın faktörünü değerlendirmek gerekli olduğunu düşünenlerdenim.

Değerli Okurlarım, Keşke Chp’nin adayı,İyi Parti’nin adayı,Yeniden Refah Partisi’nin adayı ve diğer adaylarda Muğla için yapılabilir projeler üretseydiler de dile getirseydim. Fakat elle tutulur bir projlerini  göremedim. Adam 70 yaşın üstünde bu enerjiyle Muğla sokaklarını dolaşıyor halkı dinliyorsa, adamın bir derdi var. Derdi olanları desteklemek lazım. İdeoloji karın doyurmuyor. Alanda konuştuğum Ak partili seçmenlerin  içinde de Aydın Ayaydın’a oy vermemek için düşünüp, şimdi projeler ve Aydın Ayaydın’ın sahadaki performansını görüp Ak Parti için değil, Muğla’ya hizmet için oy vereceğim diyen çok Ak Partili seçmen görüyorum.

Değerli Okurlarım son anket sonuçlarına bakarsak Aydın Ayaydın ile Ahmet Aras arasında çok fazla bir fark kalmadığını görüyoruz. Muğla bir sürpriz yapabilir. Bu sürpriz Muğla’nın gelişmesi için, Muğla’nın hakettiği değişimi görmesi için olabilir.

Etiketler: » » » » »
573 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BODRUM ESNAFI

  12 Temmuz 2024 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Turizm zaten bitmişti Bodrum'da. Her şey Dahil saçmalığı geldi geleli zaten turizmin kalitesi de gelen turistin kalitesi de aynı oranda yerlerde sürünmeye başlamıştı. Kendine has gettolar şeklinde yapılan devasa oteller, turistleri adeta otele hapsederek turizmcilik oyunu oynamaktan bir adım öteye gidemediler. Bodrumun bu günkü durumu, çok değil birkaç yıl sonra Kemer ve Alanya'ya da sıçrayacak. Turizm Gelirleriyle turist sayısındaki muazzam uçurumun her geçen yıl daha da açıldığını görmek hakikaten içler acısı bir durum. Gün sayısını...
 • MARMARİS’E DOĞALGAZ GELİYOR

  04 Temmuz 2024 Ekonomi, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  MARMARİS'E DOĞALGAZ GELİYOR 1 Kasım 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı'nın 7755 sayılı Kararnamesi ile Antalya, Korkuteli, Fethiye, Dalaman, Ortaca DOĞALGAZ boru hattına, 2 Kasım 2023 tarihinde Resmi Gazetenin 32357 sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmiş idi.Antalya'dan gelen bu boru hattının tüm proje ve planları Marmaris'e de dogalgazı ulaştırmak üzere yapılmıştı.Bu sebeple de zaten aylardan beri Dağıtım ve altyapısını yapan firma, Marmaris'te abonelik sürecini başlatmıştı. Hangi mahallelere dogalgazın gideceği zaten önceden belli idi. Proje ...
 • AYAYDIN’IN AŞINDIRDIĞI KAPIYI BULAMADIM !

  01 Temmuz 2024 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  AYAYDIN'IN AŞINDIRDIĞI KAPIYI BULAMADIM ! Trafik meselesi Muğla'nın kangren olmuş yaralarından biri. Hatta sudan sonra en önemli ikinci.. Adeta çile..Bodrum hala 50 yıl önceki planlamanın eseri olan yollarla idare ediyor. 50 yıl önce 50 bin bile olmayan, sayısı belki bir kaç bini geçmeyen yollardan bugün, günde onbinlerce araç geçiyor. Buna bir de hangi aklı evvelin yaptığı belli olmayan sözde akıllı kavşakları eklersek, halimiz ortada. Akıllı kavşakların trafik yoğunluğunun tavan yaptığı yerlere yapılmasının mantığını bir türlü çözebilmiş ...
 • YA MUĞLA BİZİ ALACAK YA BİZ MUĞLA’YI !

  28 Mayıs 2024 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  YA MUĞLA BİZİ ALACAK YA BİZ MUĞLA'YI ! "İl, ilçe, belde teşkilatlarına, belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize, hatta bürokrasiye uzanan bir sıkıntıyla karşı karşıyayız. Oysa milletin sinesinden doğmuş bir siyasi partinin en büyük düşmanı vatandaşla arasına duvarlar örmesidir. Hangi konumda olursa olsun bu partide hiç kimsenin 'layüs'el' olmadığını milletimize göstereceğiz."▪︎▪︎Bir çiçek ile bahar gelmez ama, her bahar bir çiçek ile başlar.Rahmetli Erbakan Hocamız'ın en ...