logo

Muğla Tarım İl Müdürü

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
Muğla Tarım İl Müdürü

Muğla Tarım İl Müdürü

Ülkemiz muhakkak bir tarım ülkesidir. Her ne kadar bazı kalemlerde kendi kendine yetemese de, özellikle sebze ve meyve çeşitliliği, üretimin iç pazar ihtiyacından fazlasını ihraç etmesi hasebiyle, ülkemize döviz girdisi bakımından olsun, tarım kırsalda yaşayan insanların ürünlerinin değerlendirilmesi yönünden de son derece mühimdir.

Bir turizm kenti olmasının yanı sıra Muğla’mızda, tarımın hayati önem arz ettiğini bilmeyen yoktur herhalde. Narenciyesinden tutun, zeytine, seracılıktan tutun, sanayi değeri olan ürünlere varana kadar, birçok ürüne ev sahipliği yapmaktadır. Muğla aynı zamanda Ülkemizin en geniş ormanlarına sahip 4. il olma özelliğine sahiptir.

Yine Muğla hem denizde hem de iç sularda deniz ürünleri yetiştirilen birinci İl konumundadır. Kısaca Türkiye’de üretilen balığın %60’ını tek başına Muğla karşılamaktadır.

Bunun yanı sıra…

Seçim çalışmaları vesilesi ile birçok ilçemizi geziyoruz. Köylülerle, üreticilerle birebir konuşuyoruz.

Tarım ile uğraşan insanlar hem dertli hem umutlu. Devletin kendilerine vermiş oldukları desteklerden son derece memnunlar. Fakat elde olmayan fiyat istikrarsızlığı morallerini bozmuyor da değil hani.

▪︎▪︎

Özellikle son 5-6 aydan bu tarafa Muğla Tarım İl Müdürlüğü başta olmak üzere ilçe Tarım müdürlüklerinin üretici ve çiftçilere karşı yoğun ilgileri onları çok mutlu etmiş. Kime sorsak, hangi Müdüre ulaşmak istesek, hemen ulaşabiliyoruz, talebimiz veya sorunumuzu anlatabiliyoruz diyorlar. Anında çözümü olanlar derhal karşılık buluyor, zaman alacak olanlar için de girişimler hemen yapılıyor diyorlar.

Seviniyoruz.

Çünkü Devletimizi temsil eden makamların doğrudan doğruya hitap ettiği kesimler tarafından övülmesinden daha güzel ne olabilir ki?

▪︎▪︎

Yeni Tarım İl Müdürü Muhammed Bey’in 14 yıldan beri Muğla İl Tarım Müdür Yardımcılığı yaptığını öğrendim. Herhalde bu ilgi zaten 5 ayda olmazdı. Demek ki gerisinde verilen bir emek de varmış.

Muhammed Sevinç Tarım İl Müdürlüğü makamına vekalet ediyor. Milas, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Fethiye, Yatağan, hatta Bodrum’da konuştuğumuz üreticilere, tarım ile uğraşan çiftçilere göre Muğla’da tarıma bir, iki, üç kat ileri taşıyacak biri olduğunda hem fikirler.

Kimse mesela kibirli demiyor.

Kimse telefona bakmaz demiyor. Bakmadıysa bile mutlaka geri dönüş yapar diyor. Fikirlere sonuna kadar açık diyorlar.

En önemlisini diyeyim; Son derece dürüsttür. Bu kelimenin içini varın siz istediğiniz gibi doldurun fark etmez.

▪︎▪︎

14 yılını Müdür Yardımcısı sıfatı ile bu sektöre veren biri, şayet 5-6 ayda vekaleten de olsa bir heyecan getirdiyse, varın Tarım İl Müdürü olarak atandığındaki performansını siz tasavvur edin.

Liyakat ve ehliyet ancak böyle olur.

Devletimizin her kurumu buna layıktır. Kalkınmayı kırsalda temsil edenlerin dürüst, çalışkan, işinin ehli, Devletine bağlı, millete tepeden bakmayan, ayrım gözetmeyen, naif amirlere ihtiyacı vardır.

Sayın Tarım Bakanımızın bu konularda kılı kırk yaran bir titizliğe sahip olduğunu biliyoruz. En kısa zamanda Muğla Tarım İl Müdür Vekilimizi, Muğla Tarım İl Müdürü olarak ataması ile, 1, 2 milyonluk Muğla’nın neredeyse %65 ini ilgilendiren ve ekmek kapısı olan tarım, kırsal kesimine en güzel hediyeyi vereceğine inancımız tamdır…

SöylerimGeçerim

Etiketler: » »
449 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BODRUM ESNAFI

  12 Temmuz 2024 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Turizm zaten bitmişti Bodrum'da. Her şey Dahil saçmalığı geldi geleli zaten turizmin kalitesi de gelen turistin kalitesi de aynı oranda yerlerde sürünmeye başlamıştı. Kendine has gettolar şeklinde yapılan devasa oteller, turistleri adeta otele hapsederek turizmcilik oyunu oynamaktan bir adım öteye gidemediler. Bodrumun bu günkü durumu, çok değil birkaç yıl sonra Kemer ve Alanya'ya da sıçrayacak. Turizm Gelirleriyle turist sayısındaki muazzam uçurumun her geçen yıl daha da açıldığını görmek hakikaten içler acısı bir durum. Gün sayısını...
 • MARMARİS’E DOĞALGAZ GELİYOR

  04 Temmuz 2024 Ekonomi, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  MARMARİS'E DOĞALGAZ GELİYOR 1 Kasım 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı'nın 7755 sayılı Kararnamesi ile Antalya, Korkuteli, Fethiye, Dalaman, Ortaca DOĞALGAZ boru hattına, 2 Kasım 2023 tarihinde Resmi Gazetenin 32357 sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmiş idi.Antalya'dan gelen bu boru hattının tüm proje ve planları Marmaris'e de dogalgazı ulaştırmak üzere yapılmıştı.Bu sebeple de zaten aylardan beri Dağıtım ve altyapısını yapan firma, Marmaris'te abonelik sürecini başlatmıştı. Hangi mahallelere dogalgazın gideceği zaten önceden belli idi. Proje ...
 • AYAYDIN’IN AŞINDIRDIĞI KAPIYI BULAMADIM !

  01 Temmuz 2024 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  AYAYDIN'IN AŞINDIRDIĞI KAPIYI BULAMADIM ! Trafik meselesi Muğla'nın kangren olmuş yaralarından biri. Hatta sudan sonra en önemli ikinci.. Adeta çile..Bodrum hala 50 yıl önceki planlamanın eseri olan yollarla idare ediyor. 50 yıl önce 50 bin bile olmayan, sayısı belki bir kaç bini geçmeyen yollardan bugün, günde onbinlerce araç geçiyor. Buna bir de hangi aklı evvelin yaptığı belli olmayan sözde akıllı kavşakları eklersek, halimiz ortada. Akıllı kavşakların trafik yoğunluğunun tavan yaptığı yerlere yapılmasının mantığını bir türlü çözebilmiş ...
 • YA MUĞLA BİZİ ALACAK YA BİZ MUĞLA’YI !

  28 Mayıs 2024 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  YA MUĞLA BİZİ ALACAK YA BİZ MUĞLA'YI ! "İl, ilçe, belde teşkilatlarına, belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize, hatta bürokrasiye uzanan bir sıkıntıyla karşı karşıyayız. Oysa milletin sinesinden doğmuş bir siyasi partinin en büyük düşmanı vatandaşla arasına duvarlar örmesidir. Hangi konumda olursa olsun bu partide hiç kimsenin 'layüs'el' olmadığını milletimize göstereceğiz."▪︎▪︎Bir çiçek ile bahar gelmez ama, her bahar bir çiçek ile başlar.Rahmetli Erbakan Hocamız'ın en ...