logo

Muğla’nın üçüncü milletvekili Metiner!

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
Muğla’nın üçüncü milletvekili Metiner!

Dün akşam Cumhur İttifakı Milas Belediye Başkan Adayı Rüştü Yiğitkaya’nın Sakarkaya köyündeki programına katıldık.

Sakarkaya Milas’ta, hatta Muğla’da taa Refah Partisi döneminden bu yana Milli Görüşten, 22 yıldan beri de AK Parti’den zerre ödün vermeyen bir Köyümüz. Öyle bir köy ki; 2019 seçimlerinde AK Parti’ye rekor oy veren bir köy. Küçük bir köy falan da zannetmeyin ha. Bin oyu olan bir köy.. Öyle bir köy ki; %90 a yakın oyla Cumhurbaşkanımıza. AK Parti’ye oy veren bir köy. Öyle bir köy ki Sakarkaya; tek tek elleri öpülesi bir köy…

Sakarkaya. İki arabanın yanyana geçmesi imkansız bir köy. Sakarkaya o kadar dertli ki.. Bir sor bin ah işit.

Sakarkaya sitemli, Sakarkaya kırgın, Sakarkaya kızgın..

Yanlış mı anlattık ne? Sakın CHP li Milas, CHP li Muğla Belediyesine değil bu kırgınlığı. Onlar peşin peşin biliyorlar CHP’lilerin Sakarkaya’ya uğramayacaklarını. CHP nin onlara hizmet getirmeyeceğini zaten biliyor.

Sakarkaya bize kırgın. Bizlere kızgın. Her seçimde bir kerecik gelip, süslü sözlerle yarım saat nutuk çekip giden Milletvekillerimize, Teşkilata kırgın. Telefonlarına bakmayan AK Parti’li yöneticilere kırgın. Yine geldiniz, bir daha da gelmeyeceksiniz biliyoruz diyorlar.

24,25 ve 26 ncı Dönem Milletvekilimiz, DEMBİRDER Genel Başkanı Muhterem Mehmet Metiner Sakarkayalıların hususi daveti üzerine katıldı programa.

Sakarkaya en çok kendisini görmezden gelenlere kırgın dedik ya.

Mehmet Metiner ; Sizler Reisimize her daim sahip çıkan Sakarkaya. Siz nasıl görmezden gelinirsiniz. Liderimiz, Recep Tayyip Erdoğan bu haklı kırgınlığınızı görse, hepimize kapıyı gösterir.

Kim ki bize gönül verenleri ihmal ediyorsa, onları sahipsiz bırakıyorsa o asla AK Partili olamaz..

Seçimden seçime gelip sizden oy isteyen kişi AK Parti milletvekilliğini hak etmiyor, kim olursa olsun..

Asık yüzler bu samimi konuşma ile, soğuğa rağmen gülümsemeye başladı. Sakarkaya’lı haykırdı; Siz bizim Milletvekilimiz olun.

Metiner ; Beni önce Sakarkaya’lı olarak kabul edin, ben Sizin Fahri Milletvekiliniz olmaya hazırım. Muğla’nın üçüncü milletvekili gibi, sadece seçime kadar değil, seçimden sonra da çalışacağıma “Mehmet Metiner Sözü” veriyorum deyince, meydan alkıştan inlemeye başladı.

Sakarkaya’lı “size de ulaşamazsak deyince Mehmet Metiner; Ben O Koca Reis’in yol arkadaşıyım. Reise YOL Arkadaşı olan biri nasıl ulaşılamaz. Alın size telefonum.. diyerek numarasını verdi.

Sakarkaya tarih yazacak inşallah. Ama seçimden evvel “MUTLAKA” tekrar gelmesi şartını da koydular..

▪︎▪︎

Dün gündüz de Rüştü Yiğitkaya’nın PROJE TANIRIM TOPLANTISI vardı.

Toplantı dedim. Ama miting havasında geçen, Atatürk Meydanının dolduğu muhteşem bir toplantı. Hoş, az aşağıda seçim bürosu olan CHP, rakip Parti de olsa, seçim müziklerini kısma nezaketi bile gösterememesi dışında muhteşem geçti.

Toplantının bir başka özelliğini dikkat çekmek istedim aslında.

AK Parti Milas Belediye Başkan aday adayı Barış Saylak da mitinge katıldı.

Evet.

Barış Saylak mitinge katıldı.

Bu, orada bulunan herkes için hakikaten sürpriz bir gelişme idi.

Barış Saylak bugüne kadar Milas’ta hiçbir seçim çalışmasına iştirak etmemişti. Öyle ki, Milas dışındaki bütün ilçelerde büyükşehir belediye başkan adayı Prof.Dr. Aydın Ayaydın’ı bir gölge gibi takip etmesine de zaten kimse anlam vermemişti.

Sanki aday olamamasının sebebi Rüştü Yiğitkaya’ymış gibi algılanan bu davranışı da kimsenin hoş gördüğünü zannetmiyorum.

Neyse.

Bugün Barış Saylak toplantıya katıldı.

Demek ki yaptığı hatayı anladı. Bu Partide makamlar asla istenmez. Bu yazılı olmayan bir kuraldır.  Bunu herkes bilir. Layık olana verilir. Talep eden her kim olursa olsun, küsmez, kırılmaz, darılmaz, kaçmaz, aleyhte çalışamaz..

Barış Saylak aday adayları içinden sadece biri idi. 2019 da adaylığa layık görüldüğünde hiç kimse küsmedi, kaçmadı, ben yoksam… demedi.

Şimdiye kadar Barış Saylak’ın aynı erdemi göstermesi gerekirdi.

Neyse geç oldu biraz..

İnşallah seçimin son 11 günlük dönemecinde, AK Parti’nin bir neferi gibi, bütün köprüleri yeniden yapmak adına, Partim dediği AK Parti adayı Rüştü Yiğitkaya’nın kazanması için canla başla çalıştığına şahitlik ederiz.

Yoksa makamlar gelip geçicidir.

Dün kendisine “Hiçbir şey olmamış gibi” davranarak hoşgörü, nezaket ile kucaklayan Rüştü Yiğitkaya’ya verdiği “YANINDAYIM, EMRİNDEYİM” sözünün vücut bulduğunu da görebiliriz diyorum.

Milas dün bu son kırgınlığın da ortadan kalkması ile bir adım daha yaklaştı AK Parti iktidarına.

Seferde güç mühimdir. Seferde gövde gösterisi mühimdir. Seferdeyiz.

Şimdi özellikle Teşkilatın motivasyonunun bit kat daha arttığını göreceğiz.

Milas’ta yüzler gülüyor çok şükür.

Mutlak olan bir şey vardır;

İnanan kadrolar asla kaybetmez. Kaybetse bile kazanır.

Milas Gönül Belediyeciliğine işte bu inanan kadrolar ile kavuşmaya hazır.

Haydi Bismillah.

Etiketler: » » » » » »
760 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • YELDA EROL İSMİ ÖNE ÇIKIYOR

  20 Temmuz 2024 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  YELDA EROL İSMİ ÖNE ÇIKIYOR Merhaba değerli okurlarım.Uzun bir aradan sonra son dönemdeki siyasi kulislere bir göz atalım.31 Mart seçimleri bitti.Malumunuz, AK Parti Türkiye genelinde yerel seçimlerde çok ciddi bir yara aldı. Bu sonuçlar neticesinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan birçok ilin il başkanlarını ilçe başkanlarını değiştireceğini, Milletin verdiği mesajı iyi okuduklarını, hataları teker teker masaya yaptırdıklarını belirterek, sorumluların kim olduğuna bakmadan Teşkilatlarda ciddi değişikliklere gidileceğini belirtti. ...
 • 15TEMMUZ’UN ARDINDAN

  16 Temmuz 2024 Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Mahir Ayabak 17 yaşında delikanlı idi. Pastanede çalışıyordu. Gece saat 23.30 da dükkanı kapatır kapatmaz, arkadaşları ile birlikte, evine gitmek yerine Havalimanına gitti. Hainler orada üzerine yaylım ateşi açarak şehit ettiler.Oğuzhan Yaşar 23 yaşında idi. Erzurumlu. 1.95 boyunda. O gece gözü sadece Vatan aşkıyla yanıp tutuşan genç. Cumhurbaşkanlığı Külliyesine koşuyor. Gökten yağmur gibi yağan bombalardan o da nasibini alıyor. Tam 19 gün mücadele ediyor. Sonunda şehadet.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a arz edilir Oğuzhan. Hemen Şehid...
 • AYAYDIN BIKTIRDI ARTIK

  14 Temmuz 2024 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Geçtiğimiz günlerde HSK atamaları vardı. Bodrum adliyesinde görev yapan 18 hakim ve savcı başka yerlere atandı. 26 yeni hakim savcı da Bodruma atandı. Vakti geldiğinde bu şekilde görev değişiklikleri normaldir. Fakat bu atamalar başka. Hatta bambaşka. Rivayet odur ki; Bodrum'da yaşayan Aydın Ayaydın bu atamalara doğrudan MÜDAHELE etmiş. Kimin gideceğine, yerine kimin geleceğine tek tek karar vermiş. Yeni atamalar da buna göre yapılmış..Daha önce bahsettiğimiz gibi bu Ayaydın, Cumhurbaşkanı Seçimlerinin hemen ertesinde, o zamanki Partisi CHP...
 • BODRUM ESNAFI

  12 Temmuz 2024 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Turizm zaten bitmişti Bodrum'da. Her şey Dahil saçmalığı geldi geleli zaten turizmin kalitesi de gelen turistin kalitesi de aynı oranda yerlerde sürünmeye başlamıştı. Kendine has gettolar şeklinde yapılan devasa oteller, turistleri adeta otele hapsederek turizmcilik oyunu oynamaktan bir adım öteye gidemediler. Bodrumun bu günkü durumu, çok değil birkaç yıl sonra Kemer ve Alanya'ya da sıçrayacak. Turizm Gelirleriyle turist sayısındaki muazzam uçurumun her geçen yıl daha da açıldığını görmek hakikaten içler acısı bir durum. Gün sayısını...