logo

MUĞLA’DA SİYASETİN NABZI YÜKSELDİ

HÜSEYİN AR

HÜSEYİN AR
huseyinar@hotmail.com
MUĞLA’DA SİYASETİN NABZI YÜKSELDİ

MUĞLA’DA SİYASETİN MABZI YÜKSELDİ

Merhaba Değerli Okurlarım,

Bodrum iki siyasi parti için çok önem arzediyor. Muğla’nın en büyük ilçesi, küçük İstanbul’da deniyor.

Bodrum’da Ak parti den İyi partili, geçmiş dönemlerde Mhp Belediye Başkanı Mehmet Tosun’un Ak partiye geçmesiyle Bodrum’da Ak parti ilk defa Belediye Başkanlığına ortak konuma geldiğini görüyoruz. Tosun İyi parti, Mhp, Ak Parti ve birazda Chp’den oy almayı başarırsa Belediye Başkanlığına ortak olur.

Gelelim Chp kanadına bugün Bodrum’da Genç bir siyasetçi Muğla’nın ilk Milletvekillerinden Zeyyat Mandalinci’nin torunlarından , Bodrum’un köklü ailelerinden, herkesçe saygı duyulan bir aileden Tamer Mandalinci’nin aday gösterildiğini öğrendik.

Bodrum’un 2019 seçim sonuçlarına bir göz atalım.

Chp li Ahmet Aras 45.682 oyla  45,69% oy almış,

İyi Partili Mehmet Tosun 34.568 oyla   34,57%

Ak Partili Tahir Ateş    15.946 oyla      15,95%

Diğer partilerin oyu çok küçük rakamlarda kalmış durumda değerlendirmeye gerek yok. Genel toplama bakarsak  Cumhur ittifakı %50 oy, Chp % 45 de kalıyor.

Başta Söylediğim gibi Mehmet Tosun iyi parti oylarını koruyabilirse, Chp den de oy almayı başarabilirse seçimi kazanır. Tabi bu arada Bodrum dan bir Büyükşehir Belediye Başkanı  çıktı. Bodrumlular tüm eksilerine rağmen Ahmet Aras’a destek için Büyükşehir’de kazanması için Tamer Mandalinci’ye desteklerini sağlarlarsa Tamer Mandalinci seçimi alır.

Bildiğim kadarıyla Mehmet Kocadon akrabası olan Tamer Mandalinci’ye destek vereceği ve 2019 da Mehmet Tosun’a verdiği destekten kaçını Chp ye getirir göreceğiz.

Bu arada İyi Parti’de Bodrum’dan aday gösterecek ne kadarını alır bunu da yaşayıp göreceğiz.

Değerli okuyucularım toparlarsak Bodrum’da seçim ortada..Tosun’mu, Mandalinci mi olur halk karar verecek.Her iki siyasetçimize hayırlı olsun,Başarılar diliyorum.

Milas’a gelelim Milas’ta Chp En rahat seçimini yaşayacak. Gelen bilgilere göre Ak parti iyice karışmış.Milas’ın adayı eski ilçe başkanlarından Av.Bülent Demir’in ismi geçiyor. Barış Saylak’ın olmayacağı kesinleşmişti. Barış Saylak’ın ne yapacağı merak edilenler arasında görülüyor.

Etiketler: » » » » »
387 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BODRUM ESNAFI

  12 Temmuz 2024 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Turizm zaten bitmişti Bodrum'da. Her şey Dahil saçmalığı geldi geleli zaten turizmin kalitesi de gelen turistin kalitesi de aynı oranda yerlerde sürünmeye başlamıştı. Kendine has gettolar şeklinde yapılan devasa oteller, turistleri adeta otele hapsederek turizmcilik oyunu oynamaktan bir adım öteye gidemediler. Bodrumun bu günkü durumu, çok değil birkaç yıl sonra Kemer ve Alanya'ya da sıçrayacak. Turizm Gelirleriyle turist sayısındaki muazzam uçurumun her geçen yıl daha da açıldığını görmek hakikaten içler acısı bir durum. Gün sayısını...
 • MARMARİS’E DOĞALGAZ GELİYOR

  04 Temmuz 2024 Ekonomi, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  MARMARİS'E DOĞALGAZ GELİYOR 1 Kasım 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı'nın 7755 sayılı Kararnamesi ile Antalya, Korkuteli, Fethiye, Dalaman, Ortaca DOĞALGAZ boru hattına, 2 Kasım 2023 tarihinde Resmi Gazetenin 32357 sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmiş idi.Antalya'dan gelen bu boru hattının tüm proje ve planları Marmaris'e de dogalgazı ulaştırmak üzere yapılmıştı.Bu sebeple de zaten aylardan beri Dağıtım ve altyapısını yapan firma, Marmaris'te abonelik sürecini başlatmıştı. Hangi mahallelere dogalgazın gideceği zaten önceden belli idi. Proje ...
 • AYAYDIN’IN AŞINDIRDIĞI KAPIYI BULAMADIM !

  01 Temmuz 2024 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  AYAYDIN'IN AŞINDIRDIĞI KAPIYI BULAMADIM ! Trafik meselesi Muğla'nın kangren olmuş yaralarından biri. Hatta sudan sonra en önemli ikinci.. Adeta çile..Bodrum hala 50 yıl önceki planlamanın eseri olan yollarla idare ediyor. 50 yıl önce 50 bin bile olmayan, sayısı belki bir kaç bini geçmeyen yollardan bugün, günde onbinlerce araç geçiyor. Buna bir de hangi aklı evvelin yaptığı belli olmayan sözde akıllı kavşakları eklersek, halimiz ortada. Akıllı kavşakların trafik yoğunluğunun tavan yaptığı yerlere yapılmasının mantığını bir türlü çözebilmiş ...
 • YA MUĞLA BİZİ ALACAK YA BİZ MUĞLA’YI !

  28 Mayıs 2024 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  YA MUĞLA BİZİ ALACAK YA BİZ MUĞLA'YI ! "İl, ilçe, belde teşkilatlarına, belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize, hatta bürokrasiye uzanan bir sıkıntıyla karşı karşıyayız. Oysa milletin sinesinden doğmuş bir siyasi partinin en büyük düşmanı vatandaşla arasına duvarlar örmesidir. Hangi konumda olursa olsun bu partide hiç kimsenin 'layüs'el' olmadığını milletimize göstereceğiz."▪︎▪︎Bir çiçek ile bahar gelmez ama, her bahar bir çiçek ile başlar.Rahmetli Erbakan Hocamız'ın en ...