logo

VALİ YARDIMCISI YILDIZ   HAYATINI KAYBETTİ

VALİ YARDIMCISI YILDIZ   HAYATINI KAYBETTİ

VALİ YARDIMCISI YILDIZ   HAYATINI KAYBETTİ

Geçmiş dönem Menteşe Kaymakamı olarak görev yapan, Muğla Vali Yardımcısı Caner Yıldız, tedavi gördüğü Bodrum Acıbadem Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Yıldız, geçtiğimiz aylarda yüzünde oluşan tükürük bezinin kötü huylu tümöre dönüşmesi sonucu ameliyat olmuştu.

Caner Valimizin cenaze töreni  Yarın saat 12:00’de Muğla Valiliğinde devlet töreni düzenlenecektir. Törenin ardından Muğla Kurşunlu camiindeki cuma namazına müteakip , Milas şehir mezarlığında defnedilecektir.

Caner Yıldız Kimdir ?
13.05.1958 yılında Eskişehir İlinde doğdu. İlk Orta ve Lise öğrenimini Eskişehir’ de tamamladı. 1977 yılında kaydolduğu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinin İktisat ve Maliye Bölümünden 1981 yılında iyi derece ile mezun oldu.

1982 yılında İçişleri Bakanlığında stajyer Kaymakam olarak göreve başladı. 1983 yılında 69’uncu Kaymakamlık Kursunu birincilikle tamamladıktan sonra ilk olarak, kendi isteği ile Aydın ilinin Kuyucak ilçesinde Mülki İdare Amirliği görevine başladı.

Sırasıyla Çanakkale ili Bozcaada ilçesi, Şanlıurfa ili Akçakale Kaymakamlığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı (Peşmerge Kampı Sorumlusu), Bitlis ili Hizan Kaymakamlığı, Ağrı ili Eleşkirt Kaymakamlığı, Burdur Vali Yardımcılığı, Kırklareli Vali Yardımcılığı, Yalova Vali Yardımcılığı, Kocaeli Vali Yardımcılığı (Deprem İl Koordinatörü), İstanbul Vali Yardımcılığı, Adana Vali Yardımcılığı ve Aydın ili Nazilli Kaymakamı olarak görev yaptı.
Menteşe Kaymakamlığı ve Muğla Vali yardımcılığı  görevini yürütüyordu.
Evli olup Serra ve Muhammed Alp isimli 2 çocuğu vardır. İngilizce bilmektedir.

Etiketler: » » » » »
324 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ