logo

NEREDEYSE !

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
NEREDEYSE !

NEREDEYSE !
Ebubekir Sofuoğlu. Bir tv programında sarfettiği bir cümle ile başladı herşey.
“Bugün üniversiteler neredeyse fuhuş yuvası gibi.”
Başta Ak Parti sözcüsü, ardından CB iletişim başkanı, akabinde CB sözcüsü veryansın ettiler. Sen nasıl üniversitelere fuhuş yuvası dersin.
Hak veren var, vermeyen var.
Ben daha çoğu var diyenlerdenim.
Anılan kişi aynı zamanda kanunları da eleştirdi normal olarak.
Nerede bizim ağzımızdaki ile icraatımız dedi.
Zina avrupa birliği kriterleri çerçevesinde suç olmaktan çıktı.
Istanbul sözleşmesine göre kadının beyanı esas sayıldı, doğru yanlış demeden hem de. Yine bu sözleşmeye göre eşler arası arabuluculuk yapmak bile devlet eliyle engelleniyor. Bunun neresinde iyi niyet var ?
Nikâh diye birşey, sıkışınca akla gelir oldu. Bu cümlemden hassasiyetleri en yüksek olan herkesi tenzih ederim. Sözümün adresi gayet bellidir zira.
Birlikte yaşamak moda.
Üniversitelerde okuyanlar artık erkek – kız arkadaşı ile aynı evde kalıyorlar.
Adı kişisel özgürlük oldu.
Bu ne saçma bir durum diyen olunca da nedense zılgıtı atan da bizden oluyor.
Susmak , inanca ters ise.
Hepimizin oğlu kızı var. Oğlum eve kız atınca, kızım da başka erkeğin evine atılmaz mi ? Oğlumun eve attığı kızın babası da benim gibi değil mi? O erkek. Onunki de..
Tabi biz geniş! Olmayı seçen aile veya kişilere bir şey demeyiz. Onlar hep geniş idiler zaten.
Evli kadın, kocayı bırakıp gidiyor.
Gittiği adam da karısını bırakıp gidiyor. Giden de gelen de evli. Bunlar bir de düğün bile yapıyorlar. Erkek karımı kaçırdılar diyor. Kadın baskı vardı, şiddet gördüm kaçtım diyor. Kime ? Başka bir evli adama. Baskı; erken yat, telefonu bırak…
Şiddet ; neredeydin, neden geç kaldın?
Erkek bunu dahi söyleyemiyor artık. Kadın hakları diye diye.. Bostana korkuluk olduk sonunda.
Kimse gocunmasın. Üniversite çevresindeki herhangi bir kafeye gidin görün halimizi. Kim kimin kucağında, kim kiminle yanak yanağa.. dahasına….. Ahlâk diye bir şey vardı eskiden. Noldu ona ?
Edeb vardı, büyüklere saygı vardı. El-alem ne der vardı, noldu? Çileden cıkmış bir halde olduğumuzu illa biri mi demeliydi ? Ya o aptalca karşı çıkan muhafazakar, milliyetçi olduğunu sanan süzmelere ne demeli?
Taciz, tecavüz başkalarında olunca hepimiz ayağa kalktık. Yine kalkacağız. Çünkü bu bir haysiyet, namus, ahlak meselesi. Meşrulaştırılan konulara ses çıkarınca.. Yok O öyle değil. Aynı odaklar SOFUOĞLU ‘na destek verince yine aynı oyunlara, aynı karalamalara başladı hemen. Feto gibi, fitne kazanı… Daha neler neler. Bir kere burada gerçek bir vehamet vesikası var. Hain FETO keşke böyle yapsaydı demek istiyorum. O alçaklar önce oyunu yazar, sonra seni figüran yapar, sonra da hedefe koyardı. Burada herşey ortada.
Bizden demek içimden gelmiyor. Atv yi açın, bir zamanlar cukurovayi izleyin. Evli kadın başkasına aşık, eşi de biliyor. Boşanacak. O başkası da evli, o da boşanacak. Bu olay ise koskoca cukurovanin en ünlü! ailesinde oluyor hem de. Ufkunu aç, kimleri koyarsın yerine.
Geç Kanal D ye. Biri bir kadını seviyor, kadın evli, önce kocası ile ortak oluyor, sonra kadın ile….
Geç Show tv ye. Çukur. Orada bir Yaman var, of of. Işkence sahnesi koltuk altı kılları özenle kameraya sokulmasını geçtim, her hafta birinin koynunda. Popüler, çekici.
Geçin Kanal 7 ye. O hint filmlerinde yok yok.
Yahu eskiden fransızların emmanuel filmleri vardı. Kırmızı noktalı. Biz bugün bunları gerçek olarak yaşıyoruz.
Evin hanımı,
Evin kızı,
Evin aşçısı,
Yandaki evin bahçıvanı,
Mahalle bakkalı …
Bu ne hal deyince…
Evlerde kaldı mı sanki ?
16 yaşındaki kız evden kaçmış. Ana baba perişan gelmişler Muge Anliya. Kızı bulmuşlar. Kız dönmem diyor. Babam annem bana baskı, şiddet uyguluyor diyor. Telefonu elinden almış, baba facebook ta kızı kimlerle arkadaş diye bakmış. Kız? Baskı altındayım diyor. Ne yapacak ana baba ?
Ben turizmciyim. 1985 yılından beri. Eskiden turistler hariç herkesten evlilik cüzdanı istenirdi. Olmayan otele alınmazdı. Artık sormak bile suç. Almam deseniz aç kalırsınız. Çünkü konaklayanların yarıdan fazlası evli değil. Ne demek lazım acaba ? Çok iyi mi diyeyim, müşteri olsun da kimin ne yaptığı beni ilgilendirmez mi diyeyim ?
Kanun koyucu lütfen 82 vilayete 8200 müfettiş yollayın. Bir ay bu olayları araştırın. Müfettişlerin parasını da milletten alın. Görün ahvali. Bunca feryat boşuna mı bir bakın. Ak Parti ile kazandıklarımıza şükrederken kaybetyikletimize ne diyecegimizi bilemez olduk. Ağzını açan fitneci , bölücü, kardeşe mızrak saplayan oluyor. Bu ucuz bir şey değil ki. 83 milyonu ilgilendiriyor.
Ebubekir Sofuoğlu kangren olmaya doğru hızla giden bir yaraya parmak bastı. Kalbi sızlayan ne az insan varmış meğer . Öyle değil işte. O kadar çok sızı çeken var ki. Devlet eliyle açıklama yapılmamış olsaydı milyonlarca destek olurdu eminim.
Ben Cumhurbaşkanımızın da bu hususta çok ama çok dertli olduğuna inanan biriyim. Bu ülke için ne kadar mühim olduğunu da biliyorum. Desteğim de o derecededir.
Lâkin buna rağmen şer olan işlere sus pus olmam, gözümü kapatmam mümkün değildir.
Zira;
Ahirette bana ne Tayyip Erdoğan, ne Ibrahim Kalın, ne başkası zerre yardım etmeyecek. Bana Allah “sen ne dedin” deyince, ” cevabım burada Ya Rab” diyeceğim.
Selam ve dua ile.

2099 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KIYAMA KALKMA VAKTİ

  01 Mart 2021 Köşe Yazıları

  KIYAMA KALKMA VAKTİŞöyle bir hesabı Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir yapmış olabilir mi bilmiyorum. Aslında merak etmiyor değilim. Yaptıysa teşkilatını tanıyor diyebilirim. Ya yapmadıysa. .81 il, 973 ilçe, 42184 mahalle, 18290 köy, 23923 kasaba veya birimde teşkilatlı olan tek parti Ak Parti.81 İl Başkanı,İl Delege sayısı 48600İlçe delege sayısı 389200Köy+mahalle+belde : 84397İlçe yönetim kurulları :30000İlçe Kadın kolları:  30000İlçe gençlik kolları : 30000İl yönetim kurulları : 12000İl kadın kolları.  ...
 • KONGRENİN ARDINDAN 3

  12 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  KONGRENİN ARDINDAN 3 Dostlarımızla konuşuyoruz her yerden. Her yerde aynı şekilde tutumlar oluyor mu diye. Bir çok yerde aday olmak isteyenler çıkmış. Bir çoğunu genel merkez tek tek aramış, sormuş,  soruşturmuş. Hatta bazılarını birden fazla kere genel merkeze çağırmış.  Olmuş veya olmamış. Lakin dikkate alınmış. Kaale alınmış. Hiç bir yerde il başkan adaylarının dinlenmemesi gibi bir durum belirten olmadı. Muğla hariç.Muğlada ise son iki gün adayları dinlemek yerine farklı uğraşlar içine girildi. Mesela önce delegeler aranmış. S...
 • BİR ” KILIN ” ETTİĞİ

  09 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  BİR " KILIN " ETTİĞİ Ak sakallı tabiri ile ak saçlı tabiri biz Türklerin mazisinde yer eden tabirlerdir.Ak saçlı ve ak sakallı deyimi, bilgisi ile yaşadığı bölgede saygı gören, fikirlerine ihtiyaç duyulan, hakemliği veya kararlarına uyulan kimsedir. Belki biraz da yaşı itibari ile de kulanılmıştır da.Her ak saçlı illa saçları beyaz olacak değil. Siyah saçlı da olabilir. Hatta saçsız da. Ama o bir ak saçlıdır. Ak sakallı için de durum aynıdır. Köse bile olabilir. Ama o bir ak sakalıdır sonuçta.Bir obadaki ak saçlı baska bir obanın işine ...
 • KONGRENİN ARDINDAN (2)

  04 Şubat 2021 Köşe Yazıları, Siyaset

  Cumhurbaşkanı.Ömeleri, Gönül yapanları, Dostları istiyorum.Benimle birlikte gece gündüz yolda olanları istiyorum.Kısaca böyle diyor.Bir Lider düşünün, her fırsatta böyle haykırıyor. Ben kaybedersem sen de, o da, hepimiz kaybederiz, ülke kaybeder , onun için hem safları sık tutalım, hem de safları büyütelim diyor….Safın dışında olanlar bunu emir telakki ediyor. Hadi bi gireyim şu safa diyor.Ne mümkün.Pazartesi günkü il kongresinde ve öncesinde yaşananları bizzat şahitlik ettim.Sofrada bizim de tuzumuz olsun diye can atanların ne kadar mücadele ...