logo

MUĞLA’DA AK PARTİ

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
MUĞLA’DA AK PARTİ

MUĞLA DA AK PARTİ
3- Adaylar Adaylar Adaylar
Sayın Başkan röportajının birinci kısmını kongre süreçlerini bilmeyenlere iyice ezberletti. Sağolsun, bilmediğimiz hiçbir şey kalmadı bu konuda.
Görüşmenin ikinci ve son kısmında ise aday nasıl olunur, olmaya kalkan, olması istenen, hani göreve talip olunmaz ama ya duyan olur da görev tevdi ! edilip hayır dememe kuralı gereği ortaya çıkabilecek adayları da muazzam hitap gücü ile tek tek eledi sağolsun.
Aslında Sayın Başkan tabii ki kendisi için herşeyi yapacak. Dile kolay 18 yılını bu Parti ile yaşamış. Gece gündüz demeden.
Siz bakmayın bazılarının ( Beni sakın dahil etmeyin:) ) iki de bir kırmızı bavul dediklerine.


Şimdi
Kıssa zamanı;
Adam çıkmış medyumluk yapıyormuş. Bir gün sevdiği, ama bir türlü açılamadığı bir hanım gelmiş fal baktırmaya.
Adam başlamış anlatmaya ; Hanım hanım demiş. Kısmetin o kadar açık ki, bugün mü desem yarın mı, sana bir talipli var.
Eeee.
Boyu 1.70 civarı. Belki 1.72.
Saçları simsiyah desem olmaz, kenarlardan azar azar kırlaşmaları var sanki.
Eeeee.
Emekli hatta, arabası da var, galiba kırmızı renk.
Eeeee..
Kilosu desem sabah aç karnına 70 , akşam tok karnına 77 kilo gelir.
Eeeee.
Bir de gözleri var bi görsen…
Der demez, kadın dur medyum efendi dur, ben o sümüklü sultanın oğluna varmam, boşuna nefesini yorma.
Deyivermiş.
Bak gari. Ya da “Ya gahbecik ya.”
Hikaye bu ya.
Bir de başka şekil anlatırlar sonunu.
Hanım ; Dur efendi dur, sen şuna adını da medyum Ragıp yazıyor desene..
Diye.


Yani .
Kim ne anlarsa anlasın.
Sayın Başkan bütün olası ihtimalleri değerlendirip, teamül de diyerek, kapıları herkesin suratına kapatıverdi.
Sakın kimse dalmasın haaa.
Geriye bir tek kendisi kaldı.
Eee koskoca Ak Parti bu. Muğla da adam da yoksa, o halde eldeki kuş daldaki kuştan iyi olcak tabi. Adam yoksa ne merkezin ne Kadem Başkanın suçu değil ya.
Sağlık Müdürü Iskender Beyi de o kadar güzel bir şeklilde yoldan dışarı attıktan sonra daha ne diyebilinir bilmiyorum. Ah Iskender bey ah. Adam seni Muğlaya başkan (belediye) yapacak, sen kalkmış kime sordunuz diye fırça atıyorsun. Oldu mu bu şimdi. Kadem Başkanın Hasan Abisi dahi ONAY vermiş iken hem de.
Hasan Abi öyle kudretli ki, Cumhurbaşkanı sen Muğla büyükşehir belediye başkan adayı ol dediğinde bile; kusura bakma, benim çoluğum çocuğum var olmaz .. bile deyip resti çekmiş kimse yani.
Hasan Abi neden bu kadar seviliyor vallahi anlamış. Yoksa AK PARTİ de revaçta olmak için gitmek, sonra zamanın en yakışıklı Bakanı Erkan ABİ ile bir olup parti kurmak, olmadı sonra geri gelmek mi lazım ? Taaa Ingilteteden son dakikada birinci sıraya geçmek de bunun hediyesi mi ?
Sefa sürenler, sefası sürenler, Sefa mı sürmesinler? Olmaz tabi.
Hasan Abi gecen seneki belediye başkanlığı seçiminde de en muteber kişi imiş. Öyle ki ilk başta adaylıkla alakalı olarak noktayı Cumhurbaşkanının yanında koymuş, Iskender Gencer de Abdullah beyi bi güzel haşlayarak koymuş, Bülent Karakuş boyundan büyük! isteklerde bulunmuş… Kadem Başkan ne yapsın? Mecbur!!! kalınmış sonunda Mehmet Nil Hıdır a. Sanki suç onunmuş da, onun yüzünden kaybedilmiş gibi..
Bu Muğla lı böyledir zaten.
Gider suçu en baştakine atıverir. Sanki sorumlusu baştaki gibi…
Gelelim yine il başkanlığı kongresine.
E tabi Yusuf Kayacık da en azından şimdilik AYAK BAĞI olamayacak.
Kazım Avcı da disipline verildi.
Eskilerden zaten ses çıkaran kimse yok. Nihat Öztürk ‘ün ise başka planları olsa da, ara ara gündem yapılması ise sadece kamuoyu beklentisi. Bana göre de ihalenin kendine kalmasından yana değil. Bunun için de nötr olmaya değil, kalmaya meyilli sanki.
Kimse kalmadı işte.
Yani bütün yollar yine Kadem Meteye gidiyor. Hem de öyle bi gidiyor ki, 98 bin üyeyi 100 e çıkararak partisine katkı ” sağlamayı bile düşünen bir il başkanı olarak hem de. En fazla ihraç eden başkan ünvanı ile gurur duyan başkan olarak hem de. Bakın hala Muğla da Muğlalı bir tek adam yok tezini ayan beyan gözümüze soka soka ilerleyen başkan olarak hem de. Daha ne olsun.
Ahanda yazdım buraya ; 2019 martındaki Ak Parti oyu, 2020 Ekiminde asla ve asla yok.
Vesselam.

1860 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KIYAMA KALKMA VAKTİ

  01 Mart 2021 Köşe Yazıları

  KIYAMA KALKMA VAKTİŞöyle bir hesabı Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir yapmış olabilir mi bilmiyorum. Aslında merak etmiyor değilim. Yaptıysa teşkilatını tanıyor diyebilirim. Ya yapmadıysa. .81 il, 973 ilçe, 42184 mahalle, 18290 köy, 23923 kasaba veya birimde teşkilatlı olan tek parti Ak Parti.81 İl Başkanı,İl Delege sayısı 48600İlçe delege sayısı 389200Köy+mahalle+belde : 84397İlçe yönetim kurulları :30000İlçe Kadın kolları:  30000İlçe gençlik kolları : 30000İl yönetim kurulları : 12000İl kadın kolları.  ...
 • KONGRENİN ARDINDAN 3

  12 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  KONGRENİN ARDINDAN 3 Dostlarımızla konuşuyoruz her yerden. Her yerde aynı şekilde tutumlar oluyor mu diye. Bir çok yerde aday olmak isteyenler çıkmış. Bir çoğunu genel merkez tek tek aramış, sormuş,  soruşturmuş. Hatta bazılarını birden fazla kere genel merkeze çağırmış.  Olmuş veya olmamış. Lakin dikkate alınmış. Kaale alınmış. Hiç bir yerde il başkan adaylarının dinlenmemesi gibi bir durum belirten olmadı. Muğla hariç.Muğlada ise son iki gün adayları dinlemek yerine farklı uğraşlar içine girildi. Mesela önce delegeler aranmış. S...
 • BİR ” KILIN ” ETTİĞİ

  09 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  BİR " KILIN " ETTİĞİ Ak sakallı tabiri ile ak saçlı tabiri biz Türklerin mazisinde yer eden tabirlerdir.Ak saçlı ve ak sakallı deyimi, bilgisi ile yaşadığı bölgede saygı gören, fikirlerine ihtiyaç duyulan, hakemliği veya kararlarına uyulan kimsedir. Belki biraz da yaşı itibari ile de kulanılmıştır da.Her ak saçlı illa saçları beyaz olacak değil. Siyah saçlı da olabilir. Hatta saçsız da. Ama o bir ak saçlıdır. Ak sakallı için de durum aynıdır. Köse bile olabilir. Ama o bir ak sakalıdır sonuçta.Bir obadaki ak saçlı baska bir obanın işine ...
 • KONGRENİN ARDINDAN (2)

  04 Şubat 2021 Köşe Yazıları, Siyaset

  Cumhurbaşkanı.Ömeleri, Gönül yapanları, Dostları istiyorum.Benimle birlikte gece gündüz yolda olanları istiyorum.Kısaca böyle diyor.Bir Lider düşünün, her fırsatta böyle haykırıyor. Ben kaybedersem sen de, o da, hepimiz kaybederiz, ülke kaybeder , onun için hem safları sık tutalım, hem de safları büyütelim diyor….Safın dışında olanlar bunu emir telakki ediyor. Hadi bi gireyim şu safa diyor.Ne mümkün.Pazartesi günkü il kongresinde ve öncesinde yaşananları bizzat şahitlik ettim.Sofrada bizim de tuzumuz olsun diye can atanların ne kadar mücadele ...