logo

MUĞLA’DA AK PARTİ

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
MUĞLA’DA AK PARTİ

MUĞLA DA AK PARTİ
3- Adaylar Adaylar Adaylar
Sayın Başkan röportajının birinci kısmını kongre süreçlerini bilmeyenlere iyice ezberletti. Sağolsun, bilmediğimiz hiçbir şey kalmadı bu konuda.
Görüşmenin ikinci ve son kısmında ise aday nasıl olunur, olmaya kalkan, olması istenen, hani göreve talip olunmaz ama ya duyan olur da görev tevdi ! edilip hayır dememe kuralı gereği ortaya çıkabilecek adayları da muazzam hitap gücü ile tek tek eledi sağolsun.
Aslında Sayın Başkan tabii ki kendisi için herşeyi yapacak. Dile kolay 18 yılını bu Parti ile yaşamış. Gece gündüz demeden.
Siz bakmayın bazılarının ( Beni sakın dahil etmeyin:) ) iki de bir kırmızı bavul dediklerine.


Şimdi
Kıssa zamanı;
Adam çıkmış medyumluk yapıyormuş. Bir gün sevdiği, ama bir türlü açılamadığı bir hanım gelmiş fal baktırmaya.
Adam başlamış anlatmaya ; Hanım hanım demiş. Kısmetin o kadar açık ki, bugün mü desem yarın mı, sana bir talipli var.
Eeee.
Boyu 1.70 civarı. Belki 1.72.
Saçları simsiyah desem olmaz, kenarlardan azar azar kırlaşmaları var sanki.
Eeeee.
Emekli hatta, arabası da var, galiba kırmızı renk.
Eeeee..
Kilosu desem sabah aç karnına 70 , akşam tok karnına 77 kilo gelir.
Eeeee.
Bir de gözleri var bi görsen…
Der demez, kadın dur medyum efendi dur, ben o sümüklü sultanın oğluna varmam, boşuna nefesini yorma.
Deyivermiş.
Bak gari. Ya da “Ya gahbecik ya.”
Hikaye bu ya.
Bir de başka şekil anlatırlar sonunu.
Hanım ; Dur efendi dur, sen şuna adını da medyum Ragıp yazıyor desene..
Diye.


Yani .
Kim ne anlarsa anlasın.
Sayın Başkan bütün olası ihtimalleri değerlendirip, teamül de diyerek, kapıları herkesin suratına kapatıverdi.
Sakın kimse dalmasın haaa.
Geriye bir tek kendisi kaldı.
Eee koskoca Ak Parti bu. Muğla da adam da yoksa, o halde eldeki kuş daldaki kuştan iyi olcak tabi. Adam yoksa ne merkezin ne Kadem Başkanın suçu değil ya.
Sağlık Müdürü Iskender Beyi de o kadar güzel bir şeklilde yoldan dışarı attıktan sonra daha ne diyebilinir bilmiyorum. Ah Iskender bey ah. Adam seni Muğlaya başkan (belediye) yapacak, sen kalkmış kime sordunuz diye fırça atıyorsun. Oldu mu bu şimdi. Kadem Başkanın Hasan Abisi dahi ONAY vermiş iken hem de.
Hasan Abi öyle kudretli ki, Cumhurbaşkanı sen Muğla büyükşehir belediye başkan adayı ol dediğinde bile; kusura bakma, benim çoluğum çocuğum var olmaz .. bile deyip resti çekmiş kimse yani.
Hasan Abi neden bu kadar seviliyor vallahi anlamış. Yoksa AK PARTİ de revaçta olmak için gitmek, sonra zamanın en yakışıklı Bakanı Erkan ABİ ile bir olup parti kurmak, olmadı sonra geri gelmek mi lazım ? Taaa Ingilteteden son dakikada birinci sıraya geçmek de bunun hediyesi mi ?
Sefa sürenler, sefası sürenler, Sefa mı sürmesinler? Olmaz tabi.
Hasan Abi gecen seneki belediye başkanlığı seçiminde de en muteber kişi imiş. Öyle ki ilk başta adaylıkla alakalı olarak noktayı Cumhurbaşkanının yanında koymuş, Iskender Gencer de Abdullah beyi bi güzel haşlayarak koymuş, Bülent Karakuş boyundan büyük! isteklerde bulunmuş… Kadem Başkan ne yapsın? Mecbur!!! kalınmış sonunda Mehmet Nil Hıdır a. Sanki suç onunmuş da, onun yüzünden kaybedilmiş gibi..
Bu Muğla lı böyledir zaten.
Gider suçu en baştakine atıverir. Sanki sorumlusu baştaki gibi…
Gelelim yine il başkanlığı kongresine.
E tabi Yusuf Kayacık da en azından şimdilik AYAK BAĞI olamayacak.
Kazım Avcı da disipline verildi.
Eskilerden zaten ses çıkaran kimse yok. Nihat Öztürk ‘ün ise başka planları olsa da, ara ara gündem yapılması ise sadece kamuoyu beklentisi. Bana göre de ihalenin kendine kalmasından yana değil. Bunun için de nötr olmaya değil, kalmaya meyilli sanki.
Kimse kalmadı işte.
Yani bütün yollar yine Kadem Meteye gidiyor. Hem de öyle bi gidiyor ki, 98 bin üyeyi 100 e çıkararak partisine katkı ” sağlamayı bile düşünen bir il başkanı olarak hem de. En fazla ihraç eden başkan ünvanı ile gurur duyan başkan olarak hem de. Bakın hala Muğla da Muğlalı bir tek adam yok tezini ayan beyan gözümüze soka soka ilerleyen başkan olarak hem de. Daha ne olsun.
Ahanda yazdım buraya ; 2019 martındaki Ak Parti oyu, 2020 Ekiminde asla ve asla yok.
Vesselam.

1714 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • OMURGALI OLMAK MECBURİ KATAR, KATAR KATAR..

  28 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  OMURGALI OLMAK MECBURİKATAR, KATAR KATAR..Osmanlı bölgeler bir nevi eyalet şeklinde idare edilirdi. Bölgenin demografik yapısına, o bölgenin geleneklerine göre de şahıslar atanırdı. Mesela Libyaya Vali atanmaz, Dai (Dayı) atanır, Bulgaristana Prens, Mısıra Hıdiv atanırdı. Mekke Vilayetine de Şerifler idare ederdi.Şerif Hüseyin Istanbul da doğan bir Araptır. Hem Mekke ve civarı Şerifi, hem de Osmanlı Danıştay azasıdır. Köklü ve nüfuzlu bir ailenin mensubudur. 1 nci Dünya savaşı zamanında Fransız ve Ingilizlerle gizli görüşmeler yapmıştır. Bu ik...
 • OSMAN GÖKMEN DEMEDİ,AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DEDİ

  18 Kasım 2020 Köşe Yazıları, Siyaset

  OSMAN GÖKMEN DEMEDİ AK PARTİ ILÇE BAŞKANI DEDİMalumatı olan çok.Bodrum da dahil olmak üzere Muğla genelinde aylardan beri yeni bir abonelik başladı ; Su kesintisine abonelik. Belediye unutmadığı zaman toplu sms ile bilgilendiriyor sağolsun, devlet su borularındaki arızadan dolayı…diye.Bodrum yaz boyu bu çileyi yerli, yabancı, kurt, kuş, nebatat olarak dibine kadar çekti. Çekmeye devam ediyor. Çilesi ne zaman biter bilmem.Pazartesi günü Bodrum Belediyesi, eskiden manavların olduğu alanın önüne 3 heykel dikti. Sanayiden demirci arkadalar kaynakl...
 • MAGALO İDEA, ENOSİS, EOKA , ERBAKAN , KKTC..

  15 Kasım 2020 Dünya, Köşe Yazıları

  MAGALO İDEA, ENOSİS, EOKA , ERBAKAN , KKTC.. Kıbrıs 1571 den 1878 e kadar Osmanlı toprağı id. Bu tarihte Berlin anlaşması ile Ingiliz mandası olmuştur. Ancak adanın mülkiyeti Osmanlının olmaya, sadece yönetimi Ingilize ait olacaktır.1914 teki 1 nci dünya savaşına Osmanlı katakulli ile savaşa dahil oldu ve Almanların safında yer aldı. Bunun üzerine ingiltere adayı tamamen ilhak etti.Bu tarihten itibaren Kıbrıslı Rumlar tarihi depresyona girerek MEGALO İDEA yı hayata geçirmeye çalıştılar. BÜYÜK IDEAL. Yani bütün Ege Adaları ile birlikte Isyam...
 • GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

  13 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR MUĞLA da bir su sıkıntısı var ki, hani Gobi Çölünde bile bu kadarı olmaz herhalde.Bodrumda yaz başından beri zaten millet illallah etmiş durumda. Suların kesilmesinin tek sebebi MUSKİ ye göre hep DEVLET. Ah devlet ah. Her yeri ihya ettin de bula bula bizim oranın suyuna mı göz diktin.Diyecektim ki, vazgeçtim. Su işleri tamamen belediyenin uhdesinde. Devlet boruları döşeyip bihakkın teslim etmiş. Su bu su. Boru da patlar, arıza da yapar. Borular patlayınca bizim MUSKI eline aldığı iphone ile hemen "TOPLU MESAJ" ile haľkî...