logo

MUĞLA ‘DA AK PARTİ

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
MUĞLA ‘DA AK PARTİ

MUĞLA DA AK PARTİ
4- Eşeği yardan uçuran bir tutam ottur.
Sayın başkan Cumhurbaşkanımızın şu tarihle kadar bir milyon yeni üye istediğini, bu isteğe kendilerinin de katkı sağlamak için çalıştıklarını, halihazır 98 bine yakın üye sayısını 100 bine çıkarma hedefinde olduklarını…. Bir milyonluk , 30 büyükşehir den biri olan bir yerde hedef SADECE 2 BİN …. 1 milyon üye hedefine Muğlanin koyduğu hedef SADECE 2 BİN.
Allah Allah.
Katkı sağlamak…
Sanki görevi değil,
sanki mecburiyet değil,
sanki EMİR değil.
Katlı sağlamak…
Yardım etmek, yardımcı olmak Yani.
Kendisinden önceki il başkanları zamanında belki daha fazla üye yapmış olabilirler, ama bu onların başarılı olduğu anlamına gelmez mesela. Cümle bütünü itibariyle böyle diyor okuyana.
Sayın Başkan Nihat Öztürk zamanında ikinci mv nin 1500 fazla oy alınarak alındığını, halbuki kendi döneminde 3 ncu mv. nin 399 oy ile KAÇTIĞI ‘nı.
1500 fazla oy alındığı dönemde Muğla nüfusu, seçmen sayısı, iki vekil arası oy farkını sanki kimse hesap etmiyor mu acaba?
Siz 399 eksik oy alarak üçüncü mv ligini ittifak halinde kaybetmediniz mi yoksa ? Sayın Başkanım geçmiş ile kıyas ederken seçmen sayıları, oy oranları çok ciddi şekilde hesap edilir. Nihat bey zamanında Muğla Mv. sayısının kaç olduğunu biliyor musunuz ? Şimdi kaç? O 1500 fazla oy, şimdinin 15000 oyuna denk düşer Başkanım. Sizin 399 dediginiz kılpayı ise o döneme göre Ak Parti nin bir mv yi kıl payı alması ile eş değerde olur.
Allah aşkına yoksa Siz Genel Merkeze böyle hesap yaparak mı raporlar veriyorsunuz?
Yazık.
Sonra.
3 ilçenin nasıl da 7 yapıldığını. Tamam Cumhur ittifakı küçük ortağının da “bıgırcık” katkısı olmuş olabilir. Mahrecten bu şekil çıkıyor.
Siz Yatağanda bugün seçim olsa kim kazanır diye , Ula ha keza , Dalamanda bir anket çıktınız var mı? Yatağanda Chp bir yıldan beri kafasını duvara vuruyor, biz Haşmet Işığı neden al aşağı ettik diye. Ula yı hiç demeye gerek yok herhalde. Azıcık Mhp de var tabi.
Sayın Başkan a göre herşey toz pembe. Milas bile 45 bandında. Hele Muğla Merkez, yani büyükşehir deseniz. Çantada keklik olmuş çoktan.
Yok başkan yok. Sen hiç hesap kitap bilmiyorsun. Sizin cayır cayır yönetim kurulu oluşturmadan önce bence başarı nedir, ne ile ölçülür bunun cevabını vermeniz gerekir.
Seçim geçeli 1.5 yıl oldu. Siz daha oy oranınızı bile bilmiyorsunuz.
Siz bugün seçim olsa nedir halimiz bunu da bilmiyorsunuz. Kalkmış bir de cayır cayır yönetim kurulu çalışıyorum diyorsunuz. Bu da mı duygusal acaba?
Sayın Başkanım Ak Parti nin 2023 genel hedefini ben şahsen sizinle, özellikle de cayır cayır seçtiğiniz ekiple yürüyecek bir Ak Parti Muglada asla söz konusu olmadığını görüyorum. Siz BAŞARILI DEĞILSINİZ. Siz Il başkanlığının Size Allahın bir lütfu ,Cumhurbaşkanımızın da hediyesi olarak görüyorsunuz.
Bir oy her şeydir.
Lütfen ,
başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, Ak Parti Teşkilat Başkanının, Muğla il koordinatörü Bellibollu hemşehrimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya nın, çok ama çok iyi tahlil ederek, karar alıcılara en ciddi ve en gerçek bilgi ve kişileri sunması gereği vardır.
MUĞLA nasıl ki bizim ise, Ak Parti de bizim. Bu partinin başarıdan başka şansı yoktur. Başarısızlığında kaybedecek olan ne sadece Kadem Başkandır, ne de Ak Parti dir. Bize göre Türkiye kaybedecektir. Işte bu yüzden bütün şahsi tasarruflar bir kenara bırakılmalıdır. Bunda zaruret had safhadadır.
Yine atalardan gidelim. Bostan gök iken, pazarlığa oturulmaz. demiş atalarımız. Bostan kızardı, önümüz yaz, havalar sıcak, ortalık toz duman. Alıcı çok mu yok mu derdi çekmeyelim. Bostan bu. Bir anda gelir geçer. Ya naz edeceğim derken cökertirsen kimse yüzüne bakmaz ons göre.
Vesselam.


Bugün MUĞLA DA AK PARTİ yazı dizimizin sonuncusunu yazdık .
Inşallah faydası olur. Bu yazılarımızı zaten bir rapor halinde başta Eski SP Genel Başkanımız olan, halihazır Ak Parti Genel Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ Beye ve diğer eskimez dostlarımıza bizzat ileteceğiz.
Selam ve dua ile.

1339 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • OMURGALI OLMAK MECBURİ KATAR, KATAR KATAR..

  28 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  OMURGALI OLMAK MECBURİKATAR, KATAR KATAR..Osmanlı bölgeler bir nevi eyalet şeklinde idare edilirdi. Bölgenin demografik yapısına, o bölgenin geleneklerine göre de şahıslar atanırdı. Mesela Libyaya Vali atanmaz, Dai (Dayı) atanır, Bulgaristana Prens, Mısıra Hıdiv atanırdı. Mekke Vilayetine de Şerifler idare ederdi.Şerif Hüseyin Istanbul da doğan bir Araptır. Hem Mekke ve civarı Şerifi, hem de Osmanlı Danıştay azasıdır. Köklü ve nüfuzlu bir ailenin mensubudur. 1 nci Dünya savaşı zamanında Fransız ve Ingilizlerle gizli görüşmeler yapmıştır. Bu ik...
 • OSMAN GÖKMEN DEMEDİ,AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DEDİ

  18 Kasım 2020 Köşe Yazıları, Siyaset

  OSMAN GÖKMEN DEMEDİ AK PARTİ ILÇE BAŞKANI DEDİMalumatı olan çok.Bodrum da dahil olmak üzere Muğla genelinde aylardan beri yeni bir abonelik başladı ; Su kesintisine abonelik. Belediye unutmadığı zaman toplu sms ile bilgilendiriyor sağolsun, devlet su borularındaki arızadan dolayı…diye.Bodrum yaz boyu bu çileyi yerli, yabancı, kurt, kuş, nebatat olarak dibine kadar çekti. Çekmeye devam ediyor. Çilesi ne zaman biter bilmem.Pazartesi günü Bodrum Belediyesi, eskiden manavların olduğu alanın önüne 3 heykel dikti. Sanayiden demirci arkadalar kaynakl...
 • MAGALO İDEA, ENOSİS, EOKA , ERBAKAN , KKTC..

  15 Kasım 2020 Dünya, Köşe Yazıları

  MAGALO İDEA, ENOSİS, EOKA , ERBAKAN , KKTC.. Kıbrıs 1571 den 1878 e kadar Osmanlı toprağı id. Bu tarihte Berlin anlaşması ile Ingiliz mandası olmuştur. Ancak adanın mülkiyeti Osmanlının olmaya, sadece yönetimi Ingilize ait olacaktır.1914 teki 1 nci dünya savaşına Osmanlı katakulli ile savaşa dahil oldu ve Almanların safında yer aldı. Bunun üzerine ingiltere adayı tamamen ilhak etti.Bu tarihten itibaren Kıbrıslı Rumlar tarihi depresyona girerek MEGALO İDEA yı hayata geçirmeye çalıştılar. BÜYÜK IDEAL. Yani bütün Ege Adaları ile birlikte Isyam...
 • GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

  13 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR MUĞLA da bir su sıkıntısı var ki, hani Gobi Çölünde bile bu kadarı olmaz herhalde.Bodrumda yaz başından beri zaten millet illallah etmiş durumda. Suların kesilmesinin tek sebebi MUSKİ ye göre hep DEVLET. Ah devlet ah. Her yeri ihya ettin de bula bula bizim oranın suyuna mı göz diktin.Diyecektim ki, vazgeçtim. Su işleri tamamen belediyenin uhdesinde. Devlet boruları döşeyip bihakkın teslim etmiş. Su bu su. Boru da patlar, arıza da yapar. Borular patlayınca bizim MUSKI eline aldığı iphone ile hemen "TOPLU MESAJ" ile haľkî...