logo

MUĞLA ‘DA AK PARTİ

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
MUĞLA ‘DA AK PARTİ

MUĞLA DA AK PARTİ
4- Eşeği yardan uçuran bir tutam ottur.
Sayın başkan Cumhurbaşkanımızın şu tarihle kadar bir milyon yeni üye istediğini, bu isteğe kendilerinin de katkı sağlamak için çalıştıklarını, halihazır 98 bine yakın üye sayısını 100 bine çıkarma hedefinde olduklarını…. Bir milyonluk , 30 büyükşehir den biri olan bir yerde hedef SADECE 2 BİN …. 1 milyon üye hedefine Muğlanin koyduğu hedef SADECE 2 BİN.
Allah Allah.
Katkı sağlamak…
Sanki görevi değil,
sanki mecburiyet değil,
sanki EMİR değil.
Katlı sağlamak…
Yardım etmek, yardımcı olmak Yani.
Kendisinden önceki il başkanları zamanında belki daha fazla üye yapmış olabilirler, ama bu onların başarılı olduğu anlamına gelmez mesela. Cümle bütünü itibariyle böyle diyor okuyana.
Sayın Başkan Nihat Öztürk zamanında ikinci mv nin 1500 fazla oy alınarak alındığını, halbuki kendi döneminde 3 ncu mv. nin 399 oy ile KAÇTIĞI ‘nı.
1500 fazla oy alındığı dönemde Muğla nüfusu, seçmen sayısı, iki vekil arası oy farkını sanki kimse hesap etmiyor mu acaba?
Siz 399 eksik oy alarak üçüncü mv ligini ittifak halinde kaybetmediniz mi yoksa ? Sayın Başkanım geçmiş ile kıyas ederken seçmen sayıları, oy oranları çok ciddi şekilde hesap edilir. Nihat bey zamanında Muğla Mv. sayısının kaç olduğunu biliyor musunuz ? Şimdi kaç? O 1500 fazla oy, şimdinin 15000 oyuna denk düşer Başkanım. Sizin 399 dediginiz kılpayı ise o döneme göre Ak Parti nin bir mv yi kıl payı alması ile eş değerde olur.
Allah aşkına yoksa Siz Genel Merkeze böyle hesap yaparak mı raporlar veriyorsunuz?
Yazık.
Sonra.
3 ilçenin nasıl da 7 yapıldığını. Tamam Cumhur ittifakı küçük ortağının da “bıgırcık” katkısı olmuş olabilir. Mahrecten bu şekil çıkıyor.
Siz Yatağanda bugün seçim olsa kim kazanır diye , Ula ha keza , Dalamanda bir anket çıktınız var mı? Yatağanda Chp bir yıldan beri kafasını duvara vuruyor, biz Haşmet Işığı neden al aşağı ettik diye. Ula yı hiç demeye gerek yok herhalde. Azıcık Mhp de var tabi.
Sayın Başkan a göre herşey toz pembe. Milas bile 45 bandında. Hele Muğla Merkez, yani büyükşehir deseniz. Çantada keklik olmuş çoktan.
Yok başkan yok. Sen hiç hesap kitap bilmiyorsun. Sizin cayır cayır yönetim kurulu oluşturmadan önce bence başarı nedir, ne ile ölçülür bunun cevabını vermeniz gerekir.
Seçim geçeli 1.5 yıl oldu. Siz daha oy oranınızı bile bilmiyorsunuz.
Siz bugün seçim olsa nedir halimiz bunu da bilmiyorsunuz. Kalkmış bir de cayır cayır yönetim kurulu çalışıyorum diyorsunuz. Bu da mı duygusal acaba?
Sayın Başkanım Ak Parti nin 2023 genel hedefini ben şahsen sizinle, özellikle de cayır cayır seçtiğiniz ekiple yürüyecek bir Ak Parti Muglada asla söz konusu olmadığını görüyorum. Siz BAŞARILI DEĞILSINİZ. Siz Il başkanlığının Size Allahın bir lütfu ,Cumhurbaşkanımızın da hediyesi olarak görüyorsunuz.
Bir oy her şeydir.
Lütfen ,
başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, Ak Parti Teşkilat Başkanının, Muğla il koordinatörü Bellibollu hemşehrimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya nın, çok ama çok iyi tahlil ederek, karar alıcılara en ciddi ve en gerçek bilgi ve kişileri sunması gereği vardır.
MUĞLA nasıl ki bizim ise, Ak Parti de bizim. Bu partinin başarıdan başka şansı yoktur. Başarısızlığında kaybedecek olan ne sadece Kadem Başkandır, ne de Ak Parti dir. Bize göre Türkiye kaybedecektir. Işte bu yüzden bütün şahsi tasarruflar bir kenara bırakılmalıdır. Bunda zaruret had safhadadır.
Yine atalardan gidelim. Bostan gök iken, pazarlığa oturulmaz. demiş atalarımız. Bostan kızardı, önümüz yaz, havalar sıcak, ortalık toz duman. Alıcı çok mu yok mu derdi çekmeyelim. Bostan bu. Bir anda gelir geçer. Ya naz edeceğim derken cökertirsen kimse yüzüne bakmaz ons göre.
Vesselam.


Bugün MUĞLA DA AK PARTİ yazı dizimizin sonuncusunu yazdık .
Inşallah faydası olur. Bu yazılarımızı zaten bir rapor halinde başta Eski SP Genel Başkanımız olan, halihazır Ak Parti Genel Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ Beye ve diğer eskimez dostlarımıza bizzat ileteceğiz.
Selam ve dua ile.

1453 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KIYAMA KALKMA VAKTİ

  01 Mart 2021 Köşe Yazıları

  KIYAMA KALKMA VAKTİŞöyle bir hesabı Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir yapmış olabilir mi bilmiyorum. Aslında merak etmiyor değilim. Yaptıysa teşkilatını tanıyor diyebilirim. Ya yapmadıysa. .81 il, 973 ilçe, 42184 mahalle, 18290 köy, 23923 kasaba veya birimde teşkilatlı olan tek parti Ak Parti.81 İl Başkanı,İl Delege sayısı 48600İlçe delege sayısı 389200Köy+mahalle+belde : 84397İlçe yönetim kurulları :30000İlçe Kadın kolları:  30000İlçe gençlik kolları : 30000İl yönetim kurulları : 12000İl kadın kolları.  ...
 • KONGRENİN ARDINDAN 3

  12 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  KONGRENİN ARDINDAN 3 Dostlarımızla konuşuyoruz her yerden. Her yerde aynı şekilde tutumlar oluyor mu diye. Bir çok yerde aday olmak isteyenler çıkmış. Bir çoğunu genel merkez tek tek aramış, sormuş,  soruşturmuş. Hatta bazılarını birden fazla kere genel merkeze çağırmış.  Olmuş veya olmamış. Lakin dikkate alınmış. Kaale alınmış. Hiç bir yerde il başkan adaylarının dinlenmemesi gibi bir durum belirten olmadı. Muğla hariç.Muğlada ise son iki gün adayları dinlemek yerine farklı uğraşlar içine girildi. Mesela önce delegeler aranmış. S...
 • BİR ” KILIN ” ETTİĞİ

  09 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  BİR " KILIN " ETTİĞİ Ak sakallı tabiri ile ak saçlı tabiri biz Türklerin mazisinde yer eden tabirlerdir.Ak saçlı ve ak sakallı deyimi, bilgisi ile yaşadığı bölgede saygı gören, fikirlerine ihtiyaç duyulan, hakemliği veya kararlarına uyulan kimsedir. Belki biraz da yaşı itibari ile de kulanılmıştır da.Her ak saçlı illa saçları beyaz olacak değil. Siyah saçlı da olabilir. Hatta saçsız da. Ama o bir ak saçlıdır. Ak sakallı için de durum aynıdır. Köse bile olabilir. Ama o bir ak sakalıdır sonuçta.Bir obadaki ak saçlı baska bir obanın işine ...
 • KONGRENİN ARDINDAN (2)

  04 Şubat 2021 Köşe Yazıları, Siyaset

  Cumhurbaşkanı.Ömeleri, Gönül yapanları, Dostları istiyorum.Benimle birlikte gece gündüz yolda olanları istiyorum.Kısaca böyle diyor.Bir Lider düşünün, her fırsatta böyle haykırıyor. Ben kaybedersem sen de, o da, hepimiz kaybederiz, ülke kaybeder , onun için hem safları sık tutalım, hem de safları büyütelim diyor….Safın dışında olanlar bunu emir telakki ediyor. Hadi bi gireyim şu safa diyor.Ne mümkün.Pazartesi günkü il kongresinde ve öncesinde yaşananları bizzat şahitlik ettim.Sofrada bizim de tuzumuz olsun diye can atanların ne kadar mücadele ...