logo

MARMARİS’E DOĞALGAZ GELİYOR

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
MARMARİS’E DOĞALGAZ GELİYOR

MARMARİS’E DOĞALGAZ GELİYOR

1 Kasım 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı’nın 7755 sayılı Kararnamesi ile Antalya, Korkuteli, Fethiye, Dalaman, Ortaca DOĞALGAZ boru hattına, 2 Kasım 2023 tarihinde Resmi Gazetenin 32357 sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmiş idi.
Antalya’dan gelen bu boru hattının tüm proje ve planları Marmaris’e de dogalgazı ulaştırmak üzere yapılmıştı.
Bu sebeple de zaten aylardan beri Dağıtım ve altyapısını yapan firma, Marmaris’te abonelik sürecini başlatmıştı. Hangi mahallelere dogalgazın gideceği zaten önceden belli idi. Proje eş zamanlı olarak, rutin bir şekilde devam edegeldi. Ortaca’ya kadarki bölümün zaman kaybetmeden devam etmesi için, heryerde olduğu gibi nihai hedefe kadar olan ikinci kısım kamulaştırma ve döşeme çalışmalarının devamına imkan veren ikinci etabın kararı da Sayın Cumhurbaşkanımızın imzası ile başlamış oldu.
Bu doğalgaz boru hattının tüm aşamalarını ve safahatına ilişkin açıklamayı 3 Kasım 2023 te Muğla Milletvekilimiz Sayın Yakup Otgöz tek tek açıklamıştı.
Hem Yakup Otgöz’ün, hem Kadem Mete’nin bu hattın yapılmasındaki uğraş ve gayretleri asla gözardı edilemez.

Seçim sürecinde adaylar süregelen prosedüre uygun olarak bazı vaadler vermesi son derece normaldir. Yeni birşeylerin sözünü verirken, süregelen projeleri de hatırlatmaları politikanın gereğidir.
Antalya – Marmaris doğalgaz boru hattı projesi sistemli ve miatlı bir projedir. Başlangıcı da bitimi de aşağı yukarı bellidir.
Şimdi birilerinin hiç yoktan bu projeye sanki kendileri sebep olmuş gibi sahiplenmeye çalışmalarını görmek son derece üzücü.
Ne sözünden bahsediyorsunuz ki siz?
Verdiğiniz söz ile başlayan bir proje değil ki bu.
İsteğiniz kadar eleştirin, istediğiniz kadar karşı olun, hatta karşısında olun ama yiğidin hakkını da teslim edin. Etmiyorsanız en azından susun, başkasına paye kazandırmak, piyasada isimlerini diri tutmak için kullanmayın. Ayıptır ayıp.
Belki ki bazıları Muğla’ya bir çivi bile çakılsa bundan sonra hiç utanmadan sıkılmadan seçim zamanında şu şöyle demişti, bu böyle demişti diyerek ısrarla piar yapmaya devam edecek, ettirecek.
Eğer buralardan paye çıkacaksa boşuna.
Hiç kimse böyle ucuz piar pohpohlamaları ile aferincilik oynayarak koltuk dağıtmaz. Hani ne il başkanı, ne ilçe Başkanı ya da akıllarda başka neler varsa bilemem, yolu buralardan geçmez. Ha kendi aralarında eğlenip güzel haber aferin ise maksat, ona diyecek lafımız elbette yok. Bir bardak çayın lafı mı olur deriz.

Hasılı;
1.11.2023 tarihli ve 7755 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile ilk etap çalışanlarının nihai adres olan Marmarise doğalgazın ikinci etabının yapımına imkan veren projenin devamı niteliğindeki 28.06.2024 tarih ve 8661 sayılı kararın hayırlara vesile olmasını, emeğini esirgemeyen AK Parti Muğla Milletvekillerini kutluyorum.
Hayırlı olsun.

Etiketler: »
135 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 15TEMMUZ’UN ARDINDAN

  16 Temmuz 2024 Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Mahir Ayabak 17 yaşında delikanlı idi. Pastanede çalışıyordu. Gece saat 23.30 da dükkanı kapatır kapatmaz, arkadaşları ile birlikte, evine gitmek yerine Havalimanına gitti. Hainler orada üzerine yaylım ateşi açarak şehit ettiler.Oğuzhan Yaşar 23 yaşında idi. Erzurumlu. 1.95 boyunda. O gece gözü sadece Vatan aşkıyla yanıp tutuşan genç. Cumhurbaşkanlığı Külliyesine koşuyor. Gökten yağmur gibi yağan bombalardan o da nasibini alıyor. Tam 19 gün mücadele ediyor. Sonunda şehadet.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a arz edilir Oğuzhan. Hemen Şehid...
 • AYAYDIN BIKTIRDI ARTIK

  14 Temmuz 2024 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Geçtiğimiz günlerde HSK atamaları vardı. Bodrum adliyesinde görev yapan 18 hakim ve savcı başka yerlere atandı. 26 yeni hakim savcı da Bodruma atandı. Vakti geldiğinde bu şekilde görev değişiklikleri normaldir. Fakat bu atamalar başka. Hatta bambaşka. Rivayet odur ki; Bodrum'da yaşayan Aydın Ayaydın bu atamalara doğrudan MÜDAHELE etmiş. Kimin gideceğine, yerine kimin geleceğine tek tek karar vermiş. Yeni atamalar da buna göre yapılmış..Daha önce bahsettiğimiz gibi bu Ayaydın, Cumhurbaşkanı Seçimlerinin hemen ertesinde, o zamanki Partisi CHP...
 • BODRUM ESNAFI

  12 Temmuz 2024 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Turizm zaten bitmişti Bodrum'da. Her şey Dahil saçmalığı geldi geleli zaten turizmin kalitesi de gelen turistin kalitesi de aynı oranda yerlerde sürünmeye başlamıştı. Kendine has gettolar şeklinde yapılan devasa oteller, turistleri adeta otele hapsederek turizmcilik oyunu oynamaktan bir adım öteye gidemediler. Bodrumun bu günkü durumu, çok değil birkaç yıl sonra Kemer ve Alanya'ya da sıçrayacak. Turizm Gelirleriyle turist sayısındaki muazzam uçurumun her geçen yıl daha da açıldığını görmek hakikaten içler acısı bir durum. Gün sayısını...
 • AYAYDIN’IN AŞINDIRDIĞI KAPIYI BULAMADIM !

  01 Temmuz 2024 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  AYAYDIN'IN AŞINDIRDIĞI KAPIYI BULAMADIM ! Trafik meselesi Muğla'nın kangren olmuş yaralarından biri. Hatta sudan sonra en önemli ikinci.. Adeta çile..Bodrum hala 50 yıl önceki planlamanın eseri olan yollarla idare ediyor. 50 yıl önce 50 bin bile olmayan, sayısı belki bir kaç bini geçmeyen yollardan bugün, günde onbinlerce araç geçiyor. Buna bir de hangi aklı evvelin yaptığı belli olmayan sözde akıllı kavşakları eklersek, halimiz ortada. Akıllı kavşakların trafik yoğunluğunun tavan yaptığı yerlere yapılmasının mantığını bir türlü çözebilmiş ...