logo

KONGRENİN ARDINDAN 3

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
KONGRENİN ARDINDAN 3

KONGRENİN ARDINDAN 3

Dostlarımızla konuşuyoruz her yerden. Her yerde aynı şekilde tutumlar oluyor mu diye. Bir çok yerde aday olmak isteyenler çıkmış. Bir çoğunu genel merkez tek tek aramış, sormuş,  soruşturmuş. Hatta bazılarını birden fazla kere genel merkeze çağırmış.  Olmuş veya olmamış. Lakin dikkate alınmış. Kaale alınmış. Hiç bir yerde il başkan adaylarının dinlenmemesi gibi bir durum belirten olmadı. Muğla hariç.
Muğlada ise son iki gün adayları dinlemek yerine farklı uğraşlar içine girildi. Mesela önce delegeler aranmış. Sakın ha ! diye. Kararını elbette gözden geçirenler olmuştur. Bu da normaldir.  İkna kabiliyet ister dedik ya.
Sonra.
Üç il başkan adayının ortak kararı ile il başkanlığına aday olan Elvan Göçer aranıyor. Yok yok.   Hal hatır sormak için ya da hadi sen bi kendini anlat demek için değil.
Gel bir ortak noktada buluşalım,  kırgınlık varsa kaldıralım, ortak noktalarımızı ortaya koyalım falan için değil.
Ya ?
Ne edersen et, istersen bütün delegeler seni deseklese de fark etmez, çık aradan,  bırak bu işleri demek için. Arayanları ben biliyorum. Muhatap da biliyor tabi.
Bu duruma misal başka bir yer yok. Muğla tek….
Bir tel var, adı bam teli. Gerildikçe sesi başka çıkıyor. Gerildikçe çıkan ses rahatsız ediyor. Gerildikçe…
Reis 1 şubatta herkesin gözünün içine baka baka birlik, kardeşlik, samimiyet demedi. Deseydi başka olurdu. Reis dava,  hedef, ülke, 2023 demedi. Deseydi başka olurdu. Genel MMerkezin1 şubat saat 15 e kadar bam telini çoktan halletmesi gerekmez miydi? Günler öncesinden adaylara meseleyi enine boyuna anlatması gerekmez miydi ? Kısacık bir açıklama ile meseleyi çözmek varken neden bu halde bir kargaşa seçeneğine gidildi?  Neden aday lisesideki eksiklik bahane edilmek sureti ile kongrenin sevinci yarıda bırakıldı ?
Neden? 
Ha, iki kelime de Elvan Göçer e etmek lazım tabi. Siz,  emsali Bodrumda yaşanan bariz bir durumu nasıl atladınız?  Şu listeye ekleyecek kimse mi yoktu ? Şimdi biz dişimiz ile kuş tutsak sonuç yine böyle olacaktı demek asla cevap olmaz. Bu eksiklik bahane olmayacaktı en azından.
Bazen acı da olsa tecrübeler yolda kazanılıyor tabi. Yola çıktıklarımızı da bazen yolda tanıyoruz malesef….
Neyse.
Şimdi ne oldu ?
İl Başkanı Kadem Mete koltuğunu kimseye kaptırmadı değil mi? 50 kişilik liste de tamam. Hayırlı olsun kendilerine.
Kendilerine diyorum sadece. Çünkü Ak Partiye bir fayda olabilecek liste görmedim şahsen. Muğla ya faydalı olabilecek bir liste de değil zaten . Hani öyle yüksekten uçup dava, 2023 demeye bile mecalim yok.
Tamam belki 28 kişinin yeni yönetime girdiğini,  bunun da bir değişim olduğunu söyleyen yok mu diyeceksiniz.  Elbette. Dede bıraktı oğlu aldı,  o bıraktı torun geldi. Baba ilde, kerime ilçede yönetimde. Muğla da her 10 Ak Partiliden en az 9 unun asla yönetimde olmamaması noktasında hem fikir olanlar yerli yerinde duruyor. Hani bir dönem milletvekili adaylığı,  bir akrabasının hain feto ile irtibatlı olmasından dolayı adı listeden çıkarılanlar olmadı mı ? Oldu. Peki ya şimdi ?
Sosyal meydasında bir kere parti paylaşımı bile yapamayanlar ile mi olacak bu işler ?
Vakti zamanında himmet e hizmet adına harıl harıl kurban toplayanları kime refere edelim söyleyin?
Azli ! herkesçe malum olanların ilçeden alınıp il yönetimine dahil edilmesini kime anlatalım hadi söyleyin? 
İlçe bazlı yükselişinden ! evvel bir lokma bir hırka yaşayıp, akabinde kendisine değen sihirli el sayesinde minik lord olanları kime anlatalım söyleyin ! 
Özel hayatlar bu parti yöneticileri için vazgeçilmez bir kriter iken,  bulundukları makama yakışmayan davranışları kişisel tercih olarak pazarlayanları kime anlatalım söyleyen!  
İncitmeden yazmaya çalışmak kadar zor bir şey yok malesef.
Peki bir kale gibi İl Başkanımızın arkasında duran, yılların vebal ve dava savunucusu, milli görüşçü Mustafa Ataş biliyor mu bunları ?Bile bile olsun noktasında mı? Bana göre değil.  Elbette soracağız kendisine.
Bu kadro Muğlaya hiçbir şey veremez. Partiye hiçbir şey veremez. Anap döneminde 5 mv.  çıkaran Muğlanın 3 mv si sağcı idi. Şimdi 7 ye karşı 2. Kimin umrunda sormak isterim.
Geriye bir tek şahsen kendilerine hayırlı olsun demek kalıyor.  Biz de diyelim o zaman.

Selam ve dua ile.

230 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KIYAMA KALKMA VAKTİ

  01 Mart 2021 Köşe Yazıları

  KIYAMA KALKMA VAKTİŞöyle bir hesabı Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir yapmış olabilir mi bilmiyorum. Aslında merak etmiyor değilim. Yaptıysa teşkilatını tanıyor diyebilirim. Ya yapmadıysa. .81 il, 973 ilçe, 42184 mahalle, 18290 köy, 23923 kasaba veya birimde teşkilatlı olan tek parti Ak Parti.81 İl Başkanı,İl Delege sayısı 48600İlçe delege sayısı 389200Köy+mahalle+belde : 84397İlçe yönetim kurulları :30000İlçe Kadın kolları:  30000İlçe gençlik kolları : 30000İl yönetim kurulları : 12000İl kadın kolları.  ...
 • BİR ” KILIN ” ETTİĞİ

  09 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  BİR " KILIN " ETTİĞİ Ak sakallı tabiri ile ak saçlı tabiri biz Türklerin mazisinde yer eden tabirlerdir.Ak saçlı ve ak sakallı deyimi, bilgisi ile yaşadığı bölgede saygı gören, fikirlerine ihtiyaç duyulan, hakemliği veya kararlarına uyulan kimsedir. Belki biraz da yaşı itibari ile de kulanılmıştır da.Her ak saçlı illa saçları beyaz olacak değil. Siyah saçlı da olabilir. Hatta saçsız da. Ama o bir ak saçlıdır. Ak sakallı için de durum aynıdır. Köse bile olabilir. Ama o bir ak sakalıdır sonuçta.Bir obadaki ak saçlı baska bir obanın işine ...
 • KONGRENİN ARDINDAN (2)

  04 Şubat 2021 Köşe Yazıları, Siyaset

  Cumhurbaşkanı.Ömeleri, Gönül yapanları, Dostları istiyorum.Benimle birlikte gece gündüz yolda olanları istiyorum.Kısaca böyle diyor.Bir Lider düşünün, her fırsatta böyle haykırıyor. Ben kaybedersem sen de, o da, hepimiz kaybederiz, ülke kaybeder , onun için hem safları sık tutalım, hem de safları büyütelim diyor….Safın dışında olanlar bunu emir telakki ediyor. Hadi bi gireyim şu safa diyor.Ne mümkün.Pazartesi günkü il kongresinde ve öncesinde yaşananları bizzat şahitlik ettim.Sofrada bizim de tuzumuz olsun diye can atanların ne kadar mücadele ...
 • KONGRENİN ARDINDAN (1)

  02 Şubat 2021 Genel, Köşe Yazıları

  KONGRENİN ARDINDAN (1)Gelenek bozulmadı!Olaylarla dolu bir kongre.Kaale almama geleneği  devam etti.Yok saymak resmileşti.Bir yanlış var diyenlere "sen sus, hatta o ses nerden çıktı " bile dendi.Kongre meydanında meydanı boş bulmak böyle oluyor demek ki.Hayırlı Olsun.Da.Çok kötü bir durum.Kazanan kim oldu diye bir soru sorulur mu bilmem.Kazanan Recep Tayyip Erdoğan mı?Ak Parti mi?Muğla mı?Türkiye mi?Kazananı görmek için kör olmaya gerek yok.Kadem Mete kazandı.Zenginler kulübü gibi oluşturulan yönetim kazandı.Şadi Pirci kazandı.Yusuf Kayac...