logo

GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

MUĞLA da bir su sıkıntısı var ki, hani Gobi Çölünde bile bu kadarı olmaz herhalde.
Bodrumda yaz başından beri zaten millet illallah etmiş durumda. Suların kesilmesinin tek sebebi MUSKİ ye göre hep DEVLET. Ah devlet ah. Her yeri ihya ettin de bula bula bizim oranın suyuna mı göz diktin.
Diyecektim ki, vazgeçtim. Su işleri tamamen belediyenin uhdesinde. Devlet boruları döşeyip bihakkın teslim etmiş. Su bu su. Boru da patlar, arıza da yapar. Borular patlayınca bizim MUSKI eline aldığı iphone ile hemen “TOPLU MESAJ” ile haľkî bilgilendiriyor sağolsun ” Sayın abone ben muski. Devletin su şebekesindeki arızadan dolayı, 36 saat, akabinde 48 saat, tepemiz atarsa hemen 72 saat daha suyunuz kesilecek.” Sagolsunlar. Bilgilendirme için.
MUSKI çok şükür arıza, boru, motor derken bütün suçu devlet su işlerine bağlıyor. Çok şükür, hani su bitse, kaynaklar kuruşa, haşa ve kella söyle bir mesaj gelir mi Sayın Muski den merak ederim ” Sayın abone, bulunduğunuz bölgede Allah tarafından su kesildiği için, süresiz sular kesilecektir.. ” diye.
Bir ay kadar önce Yatağan Belediye Başkanımız da MUSKI nin bu akılalmaz şu kesintilerinden dolayı, bir çok yerde çevre sulaması yapamadıkları için koca koca ağaçların susuzluktan kuruduğunu söylemişti.
Ne acı.
Şehr-i emin, şehr-i dar olanlar şehri dar ediyorlar.
Bugün.
Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Durmaz da patladı.
Ilcesinde 72 saatten beri akmayan çeşmelerin sebebini öğrenebileceğini bir yetkili ! bulamamanın serzenişi .
Sayın Başkan dün, yani Perşembe günü büyükşehir meclis toplantısı esnasında MUSKI Genel Müdürü Baki ye meseleyi sormuş, çözümü boş verin de sorun nedir diye.
MUSKI müdürü Baki Sayın Başkan a “KİBAR” bir şekilde kartvizitini “TAKDİM ” ederek, bunları yüzyüze değil de, Whatsap tan yazarak görüşmelerini istemiş.
Sayın başkan bu MUSKI müdürü Bakiye peyder pey defalarca onun istediği gibi Whatsap tan yazmış. MUSKI müdürü Baki nin bir tek cevabı malesef yok.
Bi dakika ya.
Bir ilçenin Belediye Başkanına bir müdür cevap vermiyor, eline kart verip yaz diyor. Bu ne biçim saygısızlıktır? Muglayi kim yönetiyor? Muğlalı muglayi kime emanet etti ? Maaşlı bi müdür belediye başkanına hangi hakla, hangi sıfatla cevap vermiyor? Osman Gürün sizin böyle bir saygısızlıktan haberiniz var mı? Yoksa Kavaklıdere Ak Partili, onlara müstehak mı diyorsunuz ? Bodrum sizden ama. Oranın suçu ne? Demek istemiyorum.
Sayın Osman Gürün! Kavaklıdereli biri olarak, benim belediye başkanıma karşı senin bürokratın saygısızlık sınırlarını aşmıştır.
Beceremiyorsaniz millete bur su bile götürmeyi teslim edin o zaman. Teslim edin. O bürokratın önce Belediye Başkanından, sonra da bütün Kavaklidereden derhal özür dilesin. Onun adına siz de dileyebilirsiniz.
Sayın Başkan Osman Gürün ve MUSKI müdürü Baki ; sizin evdeki çeşmelerden su geliyor mu? Geliyorsa neden bizimkilerden gelmiyor?
Şehr-i eminlik hizmet etme aşkıdır, yan gelip yatmak değil.
Milletin önüne çıkın ve kendinizi aklayın.
Özrünüz kabahatinizden büyük olmasın ona göre.

711 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • OMURGALI OLMAK MECBURİ KATAR, KATAR KATAR..

  28 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  OMURGALI OLMAK MECBURİKATAR, KATAR KATAR..Osmanlı bölgeler bir nevi eyalet şeklinde idare edilirdi. Bölgenin demografik yapısına, o bölgenin geleneklerine göre de şahıslar atanırdı. Mesela Libyaya Vali atanmaz, Dai (Dayı) atanır, Bulgaristana Prens, Mısıra Hıdiv atanırdı. Mekke Vilayetine de Şerifler idare ederdi.Şerif Hüseyin Istanbul da doğan bir Araptır. Hem Mekke ve civarı Şerifi, hem de Osmanlı Danıştay azasıdır. Köklü ve nüfuzlu bir ailenin mensubudur. 1 nci Dünya savaşı zamanında Fransız ve Ingilizlerle gizli görüşmeler yapmıştır. Bu ik...
 • OSMAN GÖKMEN DEMEDİ,AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DEDİ

  18 Kasım 2020 Köşe Yazıları, Siyaset

  OSMAN GÖKMEN DEMEDİ AK PARTİ ILÇE BAŞKANI DEDİMalumatı olan çok.Bodrum da dahil olmak üzere Muğla genelinde aylardan beri yeni bir abonelik başladı ; Su kesintisine abonelik. Belediye unutmadığı zaman toplu sms ile bilgilendiriyor sağolsun, devlet su borularındaki arızadan dolayı…diye.Bodrum yaz boyu bu çileyi yerli, yabancı, kurt, kuş, nebatat olarak dibine kadar çekti. Çekmeye devam ediyor. Çilesi ne zaman biter bilmem.Pazartesi günü Bodrum Belediyesi, eskiden manavların olduğu alanın önüne 3 heykel dikti. Sanayiden demirci arkadalar kaynakl...
 • MAGALO İDEA, ENOSİS, EOKA , ERBAKAN , KKTC..

  15 Kasım 2020 Dünya, Köşe Yazıları

  MAGALO İDEA, ENOSİS, EOKA , ERBAKAN , KKTC.. Kıbrıs 1571 den 1878 e kadar Osmanlı toprağı id. Bu tarihte Berlin anlaşması ile Ingiliz mandası olmuştur. Ancak adanın mülkiyeti Osmanlının olmaya, sadece yönetimi Ingilize ait olacaktır.1914 teki 1 nci dünya savaşına Osmanlı katakulli ile savaşa dahil oldu ve Almanların safında yer aldı. Bunun üzerine ingiltere adayı tamamen ilhak etti.Bu tarihten itibaren Kıbrıslı Rumlar tarihi depresyona girerek MEGALO İDEA yı hayata geçirmeye çalıştılar. BÜYÜK IDEAL. Yani bütün Ege Adaları ile birlikte Isyam...
 • GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

  13 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR MUĞLA da bir su sıkıntısı var ki, hani Gobi Çölünde bile bu kadarı olmaz herhalde.Bodrumda yaz başından beri zaten millet illallah etmiş durumda. Suların kesilmesinin tek sebebi MUSKİ ye göre hep DEVLET. Ah devlet ah. Her yeri ihya ettin de bula bula bizim oranın suyuna mı göz diktin.Diyecektim ki, vazgeçtim. Su işleri tamamen belediyenin uhdesinde. Devlet boruları döşeyip bihakkın teslim etmiş. Su bu su. Boru da patlar, arıza da yapar. Borular patlayınca bizim MUSKI eline aldığı iphone ile hemen "TOPLU MESAJ" ile haľkî...