logo

GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

MUĞLA da bir su sıkıntısı var ki, hani Gobi Çölünde bile bu kadarı olmaz herhalde.
Bodrumda yaz başından beri zaten millet illallah etmiş durumda. Suların kesilmesinin tek sebebi MUSKİ ye göre hep DEVLET. Ah devlet ah. Her yeri ihya ettin de bula bula bizim oranın suyuna mı göz diktin.
Diyecektim ki, vazgeçtim. Su işleri tamamen belediyenin uhdesinde. Devlet boruları döşeyip bihakkın teslim etmiş. Su bu su. Boru da patlar, arıza da yapar. Borular patlayınca bizim MUSKI eline aldığı iphone ile hemen “TOPLU MESAJ” ile haľkî bilgilendiriyor sağolsun ” Sayın abone ben muski. Devletin su şebekesindeki arızadan dolayı, 36 saat, akabinde 48 saat, tepemiz atarsa hemen 72 saat daha suyunuz kesilecek.” Sagolsunlar. Bilgilendirme için.
MUSKI çok şükür arıza, boru, motor derken bütün suçu devlet su işlerine bağlıyor. Çok şükür, hani su bitse, kaynaklar kuruşa, haşa ve kella söyle bir mesaj gelir mi Sayın Muski den merak ederim ” Sayın abone, bulunduğunuz bölgede Allah tarafından su kesildiği için, süresiz sular kesilecektir.. ” diye.
Bir ay kadar önce Yatağan Belediye Başkanımız da MUSKI nin bu akılalmaz şu kesintilerinden dolayı, bir çok yerde çevre sulaması yapamadıkları için koca koca ağaçların susuzluktan kuruduğunu söylemişti.
Ne acı.
Şehr-i emin, şehr-i dar olanlar şehri dar ediyorlar.
Bugün.
Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Durmaz da patladı.
Ilcesinde 72 saatten beri akmayan çeşmelerin sebebini öğrenebileceğini bir yetkili ! bulamamanın serzenişi .
Sayın Başkan dün, yani Perşembe günü büyükşehir meclis toplantısı esnasında MUSKI Genel Müdürü Baki ye meseleyi sormuş, çözümü boş verin de sorun nedir diye.
MUSKI müdürü Baki Sayın Başkan a “KİBAR” bir şekilde kartvizitini “TAKDİM ” ederek, bunları yüzyüze değil de, Whatsap tan yazarak görüşmelerini istemiş.
Sayın başkan bu MUSKI müdürü Bakiye peyder pey defalarca onun istediği gibi Whatsap tan yazmış. MUSKI müdürü Baki nin bir tek cevabı malesef yok.
Bi dakika ya.
Bir ilçenin Belediye Başkanına bir müdür cevap vermiyor, eline kart verip yaz diyor. Bu ne biçim saygısızlıktır? Muglayi kim yönetiyor? Muğlalı muglayi kime emanet etti ? Maaşlı bi müdür belediye başkanına hangi hakla, hangi sıfatla cevap vermiyor? Osman Gürün sizin böyle bir saygısızlıktan haberiniz var mı? Yoksa Kavaklıdere Ak Partili, onlara müstehak mı diyorsunuz ? Bodrum sizden ama. Oranın suçu ne? Demek istemiyorum.
Sayın Osman Gürün! Kavaklıdereli biri olarak, benim belediye başkanıma karşı senin bürokratın saygısızlık sınırlarını aşmıştır.
Beceremiyorsaniz millete bur su bile götürmeyi teslim edin o zaman. Teslim edin. O bürokratın önce Belediye Başkanından, sonra da bütün Kavaklidereden derhal özür dilesin. Onun adına siz de dileyebilirsiniz.
Sayın Başkan Osman Gürün ve MUSKI müdürü Baki ; sizin evdeki çeşmelerden su geliyor mu? Geliyorsa neden bizimkilerden gelmiyor?
Şehr-i eminlik hizmet etme aşkıdır, yan gelip yatmak değil.
Milletin önüne çıkın ve kendinizi aklayın.
Özrünüz kabahatinizden büyük olmasın ona göre.

1350 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BİZ YANLIŞ YAZMADIK, YANLIŞI YAZDIK

  01 Nisan 2024 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  BİZ YANLIŞ YAZMADIK, YANLIŞI YAZDIK !Muğla..Yüzlerce kere en az üç yıldan beri bıkmadan yazdık.Muğla..Hiç bu kadar yakın olmamıştı iktidara.Hele Bodrum. Taş üstüne taş konmayan Bodrum.Kazanamadık….!AK Parti bir tek Muğla'da mı kaybetti?Hayır.22 nci yılında iyi bir mağlubiyet elde etti.▪︎▪︎CHP bunca işbilmezliğe rağmen yine nasıl kazandı?Efendim emekli kaybettirdi.Hayat pahalılığı bezdirdi.Tamam hepsi doğru.Payları yok mu,var.Var da..Seçilenler Belediye başkanı değil mi? Milletvekili mi?Bunları yapacak olan makam Meclis. Seçilen Belediye başkan...
 • Muğla’nın üçüncü milletvekili Metiner!

  20 Mart 2024 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  Dün akşam Cumhur İttifakı Milas Belediye Başkan Adayı Rüştü Yiğitkaya'nın Sakarkaya köyündeki programına katıldık. Sakarkaya Milas'ta, hatta Muğla'da taa Refah Partisi döneminden bu yana Milli Görüşten, 22 yıldan beri de AK Parti'den zerre ödün vermeyen bir Köyümüz. Öyle bir köy ki; 2019 seçimlerinde AK Parti'ye rekor oy veren bir köy. Küçük bir köy falan da zannetmeyin ha. Bin oyu olan bir köy.. Öyle bir köy ki; %90 a yakın oyla Cumhurbaşkanımıza. AK Parti'ye oy veren bir köy. Öyle bir köy ki Sakarkaya; tek tek elleri öpülesi bir köy... ...
 • Muğla Tarım İl Müdürü

  18 Mart 2024 Ekonomi, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Muğla Tarım İl Müdürü Ülkemiz muhakkak bir tarım ülkesidir. Her ne kadar bazı kalemlerde kendi kendine yetemese de, özellikle sebze ve meyve çeşitliliği, üretimin iç pazar ihtiyacından fazlasını ihraç etmesi hasebiyle, ülkemize döviz girdisi bakımından olsun, tarım kırsalda yaşayan insanların ürünlerinin değerlendirilmesi yönünden de son derece mühimdir. Bir turizm kenti olmasının yanı sıra Muğla'mızda, tarımın hayati önem arz ettiğini bilmeyen yoktur herhalde. Narenciyesinden tutun, zeytine, seracılıktan tutun, sanayi değeri olan ürünle...
 • AYDIN AYAYDIN VE MUĞLA

  14 Mart 2024 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  AYDIN AYAYDIN VE MUĞLA Merhaba Değerli Okurlarım, Prof.Dr Aydın Ayaydın Cumhur ittifakının Muğla Büyükşehir adayı olarak atanmasının hemen arkasından biz Muğlalılar tepki gösterdik. Yok Mardin’liydi, yok 73 yaşındaydı, yok Chp’liydi şeklinde yazdık, çizdik, konuştuk. Aydın Bey’i ilk atandığı günden bugüne Ulusal Tv’ler den, sosyal medyalardan takip ediyorum. Hani ihtiyar dediğimiz Aydın bey’in enerjisi Muğla da herkes tarafından hissedildiğini görüyoruz. Muğla için düşünen, Muğla’nın gelişmesini isteyen bir aday var. Muğla’ya hizmet etme...