logo

GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

MUĞLA da bir su sıkıntısı var ki, hani Gobi Çölünde bile bu kadarı olmaz herhalde.
Bodrumda yaz başından beri zaten millet illallah etmiş durumda. Suların kesilmesinin tek sebebi MUSKİ ye göre hep DEVLET. Ah devlet ah. Her yeri ihya ettin de bula bula bizim oranın suyuna mı göz diktin.
Diyecektim ki, vazgeçtim. Su işleri tamamen belediyenin uhdesinde. Devlet boruları döşeyip bihakkın teslim etmiş. Su bu su. Boru da patlar, arıza da yapar. Borular patlayınca bizim MUSKI eline aldığı iphone ile hemen “TOPLU MESAJ” ile haľkî bilgilendiriyor sağolsun ” Sayın abone ben muski. Devletin su şebekesindeki arızadan dolayı, 36 saat, akabinde 48 saat, tepemiz atarsa hemen 72 saat daha suyunuz kesilecek.” Sagolsunlar. Bilgilendirme için.
MUSKI çok şükür arıza, boru, motor derken bütün suçu devlet su işlerine bağlıyor. Çok şükür, hani su bitse, kaynaklar kuruşa, haşa ve kella söyle bir mesaj gelir mi Sayın Muski den merak ederim ” Sayın abone, bulunduğunuz bölgede Allah tarafından su kesildiği için, süresiz sular kesilecektir.. ” diye.
Bir ay kadar önce Yatağan Belediye Başkanımız da MUSKI nin bu akılalmaz şu kesintilerinden dolayı, bir çok yerde çevre sulaması yapamadıkları için koca koca ağaçların susuzluktan kuruduğunu söylemişti.
Ne acı.
Şehr-i emin, şehr-i dar olanlar şehri dar ediyorlar.
Bugün.
Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Durmaz da patladı.
Ilcesinde 72 saatten beri akmayan çeşmelerin sebebini öğrenebileceğini bir yetkili ! bulamamanın serzenişi .
Sayın Başkan dün, yani Perşembe günü büyükşehir meclis toplantısı esnasında MUSKI Genel Müdürü Baki ye meseleyi sormuş, çözümü boş verin de sorun nedir diye.
MUSKI müdürü Baki Sayın Başkan a “KİBAR” bir şekilde kartvizitini “TAKDİM ” ederek, bunları yüzyüze değil de, Whatsap tan yazarak görüşmelerini istemiş.
Sayın başkan bu MUSKI müdürü Bakiye peyder pey defalarca onun istediği gibi Whatsap tan yazmış. MUSKI müdürü Baki nin bir tek cevabı malesef yok.
Bi dakika ya.
Bir ilçenin Belediye Başkanına bir müdür cevap vermiyor, eline kart verip yaz diyor. Bu ne biçim saygısızlıktır? Muglayi kim yönetiyor? Muğlalı muglayi kime emanet etti ? Maaşlı bi müdür belediye başkanına hangi hakla, hangi sıfatla cevap vermiyor? Osman Gürün sizin böyle bir saygısızlıktan haberiniz var mı? Yoksa Kavaklıdere Ak Partili, onlara müstehak mı diyorsunuz ? Bodrum sizden ama. Oranın suçu ne? Demek istemiyorum.
Sayın Osman Gürün! Kavaklıdereli biri olarak, benim belediye başkanıma karşı senin bürokratın saygısızlık sınırlarını aşmıştır.
Beceremiyorsaniz millete bur su bile götürmeyi teslim edin o zaman. Teslim edin. O bürokratın önce Belediye Başkanından, sonra da bütün Kavaklidereden derhal özür dilesin. Onun adına siz de dileyebilirsiniz.
Sayın Başkan Osman Gürün ve MUSKI müdürü Baki ; sizin evdeki çeşmelerden su geliyor mu? Geliyorsa neden bizimkilerden gelmiyor?
Şehr-i eminlik hizmet etme aşkıdır, yan gelip yatmak değil.
Milletin önüne çıkın ve kendinizi aklayın.
Özrünüz kabahatinizden büyük olmasın ona göre.

946 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KIYAMA KALKMA VAKTİ

  01 Mart 2021 Köşe Yazıları

  KIYAMA KALKMA VAKTİŞöyle bir hesabı Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir yapmış olabilir mi bilmiyorum. Aslında merak etmiyor değilim. Yaptıysa teşkilatını tanıyor diyebilirim. Ya yapmadıysa. .81 il, 973 ilçe, 42184 mahalle, 18290 köy, 23923 kasaba veya birimde teşkilatlı olan tek parti Ak Parti.81 İl Başkanı,İl Delege sayısı 48600İlçe delege sayısı 389200Köy+mahalle+belde : 84397İlçe yönetim kurulları :30000İlçe Kadın kolları:  30000İlçe gençlik kolları : 30000İl yönetim kurulları : 12000İl kadın kolları.  ...
 • KONGRENİN ARDINDAN 3

  12 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  KONGRENİN ARDINDAN 3 Dostlarımızla konuşuyoruz her yerden. Her yerde aynı şekilde tutumlar oluyor mu diye. Bir çok yerde aday olmak isteyenler çıkmış. Bir çoğunu genel merkez tek tek aramış, sormuş,  soruşturmuş. Hatta bazılarını birden fazla kere genel merkeze çağırmış.  Olmuş veya olmamış. Lakin dikkate alınmış. Kaale alınmış. Hiç bir yerde il başkan adaylarının dinlenmemesi gibi bir durum belirten olmadı. Muğla hariç.Muğlada ise son iki gün adayları dinlemek yerine farklı uğraşlar içine girildi. Mesela önce delegeler aranmış. S...
 • BİR ” KILIN ” ETTİĞİ

  09 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  BİR " KILIN " ETTİĞİ Ak sakallı tabiri ile ak saçlı tabiri biz Türklerin mazisinde yer eden tabirlerdir.Ak saçlı ve ak sakallı deyimi, bilgisi ile yaşadığı bölgede saygı gören, fikirlerine ihtiyaç duyulan, hakemliği veya kararlarına uyulan kimsedir. Belki biraz da yaşı itibari ile de kulanılmıştır da.Her ak saçlı illa saçları beyaz olacak değil. Siyah saçlı da olabilir. Hatta saçsız da. Ama o bir ak saçlıdır. Ak sakallı için de durum aynıdır. Köse bile olabilir. Ama o bir ak sakalıdır sonuçta.Bir obadaki ak saçlı baska bir obanın işine ...
 • KONGRENİN ARDINDAN (2)

  04 Şubat 2021 Köşe Yazıları, Siyaset

  Cumhurbaşkanı.Ömeleri, Gönül yapanları, Dostları istiyorum.Benimle birlikte gece gündüz yolda olanları istiyorum.Kısaca böyle diyor.Bir Lider düşünün, her fırsatta böyle haykırıyor. Ben kaybedersem sen de, o da, hepimiz kaybederiz, ülke kaybeder , onun için hem safları sık tutalım, hem de safları büyütelim diyor….Safın dışında olanlar bunu emir telakki ediyor. Hadi bi gireyim şu safa diyor.Ne mümkün.Pazartesi günkü il kongresinde ve öncesinde yaşananları bizzat şahitlik ettim.Sofrada bizim de tuzumuz olsun diye can atanların ne kadar mücadele ...