logo

TÜRDÜ 100. YIL İLKOKULU YENİ GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞTU

TÜRDÜ 100. YIL İLKOKULU YENİ GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞTU

TÜRDÜ 100. YIL İLKOKULU YENİ GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞTU

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda yürütülen güçlendirme, büyük onarım ve yenileme çalışmaları meyvelerini vermeye devam ediyor. Güçlendirme ve büyük onarım çalışmaları haziran ayında başlayarak 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Türdü 100. Yıl İlkokulu ve Ortaokulunda normal eğitime geçildi.

Daha önceki yıllarda deprem analizi yapılıp güçlendirme kapsamına alınan Türdü 100. Yıl İlkokulu ana binasının güçlendirme ve büyük onarımı, eylül ayı başında sona ermiş; öğrenciler yenilenen okullarında 2022/2023 eğitim öğretim yılına, ikili öğretimle başlamıştı. İlkokulda ve ortaokulun kullandığı ek binada yapılan çalışmaların eylül ayı sonunda tamamlanmasıyla birlikte okulda normal eğitime geçildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, yenilenen haliyle güvenli ve modern bir eğitim yuvasına dönüşen Türdü 100. Yıl İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti. Okulun baştan sona yenilenen sınıfları, atölyeleri, lavaboları ve sosyal alanlarında incelemelerde bulunan İl Müdürü Emre Çay, öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi.

Yapılan büyük onarım çalışmalarında güçlendirme perdelerinin yanında, elektrik ve su tesisatı yenilenen, ıslak zeminleri ve boya badana işleri yapılan, teknolojik alt yapısı desteklenen okul binasını gezen İl Müdürü Emre Çay, sınıfları tek tek ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğretmenler odasında, öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinleyen İl Müdürü Çay, özverili çalışmalarından dolayı okul idarecileri ve öğretmenlere teşekkür ederek başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini diledi.    

Okulları, eğitimde marka şehir olan Muğla’ya yakışır eğitim ortamlarına dönüşmesi adına başlatılan çalışmaların meyvesini birer birer verdiğini ifade eden İl Müdürü Emre Çay “Bakanlığımız öncülüğünde, Valiliğimiz himayelerinde okulumuzun güçlendirme, büyük onarım, bakım ve yenileme çalışmalarını eğitim öğretimi aksatmadan tamamladık. Yapılan büyük onarım çalışmaları yanında okulumuzun masa ve sıraları da dahil olmak üzere alt yapısı da baştan sona yenilendi. Bu süreçte bize olan destekleri için Sayın Bakanımıza ve Sayın Valimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. İlimiz genelinde büyük onarım çalışmalarına devam eden okullarımızda da hızlı bir şekilde eğitim öğretime başlamayı hedefliyoruz. Bizlere gösterdikleri anlayış için velilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Muğla’mıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi. 

Etiketler: » » »
154 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ