logo

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Muğla Şubesi’nden suç duyurusu

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Muğla Şubesi’nden suç duyurusu

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Muğla Şubesi, İmam Hatiplere hakaret eden sözde sanatçı müsveddesi Gülşen Bayraktar Çolakoğlu’na yaptığı basın açıklamasıyla tepki göstererek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Düzenlenen basın açıklamasını okuyan ÖNDER Muğla Şube Başkanı Sefa Kara , 10 milyona yakın bir kitleyi çirkin iddialarla itham etmenin toplumun fay hatlarıyla oynamak olduğuna dikkat çekerek yapılan terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceklerini ve hukuk önünde hesap soracaklarını söyledi.

Kara “İmam Hatip Okulları bugünkü haliyle bundan 71 yıl; isim ve içerik olarak ise 109 yıl önce ülkemizin eğitim hayatına zenginlik katan ve özgün bir eğitim modeli olarak geçmişten bugüne kadar milyonlarca öğrenci yetiştiren gözbebeğimiz okullarımızdır. İmam Hatip Okulları ülkemizin gelişmesine katkı sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin oluşmasına ciddi katkıları olan eğitim kurumlarıdır. Bu okullar kurulduğu günden itibaren milletimizin yoğun teveccühüne mazhar olmuş, milletine, devletine ve vatanına aşkla hizmet eden nesiller yetiştirmiştir. İmam Hatip okullarında yetişen milyonlarca genç bugün eğitimden kültüre, spordan sanata, siyasetten teknolojiye kadar her alanda göğsümüzü kabartan çalışmalara ve başarılara imza atmaktadır.” dedi.

Ayrıştırıcı yaklaşımın tehlikeli olduğunu hatırlatan Kara, “İmam Hatip Okulları, öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile bu ülkenin Milli Eğitim sisteminin bir parçasıdır. Eğitim sistemimiz içinde farklı kademelerde birçok farklı okul türü vardır ve İmam Hatip Okulları da bu okullardan biridir. Okul türleri içinde İmam Hatip Okullarını tercih ederek bu okullarda eğitim almak isteyen her bir vatandaşımızın tercihi, tıpkı diğer okul türlerini tercih eden vatandaşlarımızda olduğu gibi temel bir haktır ve saygıya layıktır. Bu husus temel insan hakları ve anayasamız açısından gayet açıktır. İmam Hatip Okullarının mezunları ve mensupları olarak farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve tehlikeli görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konserde kullanılan sözlere tepki gösteren Kara, “Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında İmam Hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu alenen kin ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam Hatip Okullarının mensuplarına ve mezunlarına aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynen iade ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından dolayı kendisini şiddetle kınıyoruz. Toplumumuzu, aile yapımızı ve neslimizi ifsat etmeyi kendisine vazife bilen bu saygısız şahıs için tüm İmam Hatip Okulu mezunlarını ve mensuplarını, halkımızı hukuk önünde hesap sormaya davet ediyoruz. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği mensupları olarak bugün tüm illerimizde bu açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz. Ardından Cumhuriyet Savcılıklarına söz konusu şahıs hakkında hukuki işlem yapılması için suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.” şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından Şube Başkanı Kara Muğla Adliye binasına giderek suç duyurusunda bulundu.

Etiketler: » » » » »
720 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ