logo

ÖĞRENCİLER YIL SONU KARNE SEVİNCİNİ YAŞADI

ÖĞRENCİLER YIL SONU KARNE SEVİNCİNİ YAŞADI

ÖĞRENCİLER YIL SONU KARNE SEVİNCİNİ YAŞADI
2023-2024 eğitim öğretim yılının 14 Haziran’da sona ermesiyle birlikte, Muğla’da 850 okulumuzda 168 bin 062 öğrenci, karnelerini alarak yaz tatiline girdi. Muğla Valisi İdris Akbıyık ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Menteşe Dumlupınar İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.
Düzenlenen karne törenine Muğla Valisi İdris Akbıyık, Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, İl Millî Eğitim Müdürümüz Emre Çay, Menteşe İlçe Millî Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Sınıfları ziyaret ederek öğrencilere karnelerini ve hediyelerini takdim eden Vali İdris Akbıyık, tatili verimli bir şekilde değerlendirmeleri konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Tatilde kitap okumayı ihmal etmemelerini, sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle meşgul olmalarını belirten Valimiz İdris Akbıyık, tüm öğrencilere aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diledi. 
Karne dağıtım töreninin ardından Vali İdris Akbıyık, protokol eşliğinde öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet etti. Tören, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.
İl Müdürümüz Emre Çay, öğleden sonra ise Menteşe Yeşilyurt İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. Öğrencilere karnelerini veren İl Müdürümüz “Tatilinizi keşfederek, okuyarak, araştırarak, oyunlar oynayarak, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler içinde yer alarak geçirmenizi diliyorum.” dedi.
Ardından öğretmenler odasında meslektaşlarıyla buluşan İl Müdürümüz, yıl boyunca yapmış oldukları özverili çalışmalardan dolayı öğretmenlere teşekkür ederek mutlu, huzurlu bir tatil geçirmeleri temennisiyle ziyaretini sonlandırdı.

Etiketler: » » »
100 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ