logo

Muğla Önder’den Erol Mütercimlere suç duyurusu

Muğla Önder’den Erol Mütercimlere suç duyurusu

Muğla Önder İmam hatipliler Derneğinin organize ettiği İmam hatip okullarına ve mezunlarına ağır hakaretlerde bulunan Erol Mütercimlere Muğla adliye binasında suç duyurusunda bulundular.Suç duyurusundan sonra Adliye binası önünde basın açıklaması yaptılar.Basın açıklamasına Muğla İmam Hatip Lisesi gönüllüleri ve mezunları derneği başkanı ve Muğla önder Başkanı Sefa Kara,Ak Parti Muğla İl yönetiminden Seyit Nur Gün,Muğla Ensar Vakfı başkanı Sebahattin Akkır,İhh Muğla Başkanı İsmail Çiftlikli,Tügva başkanı İbrahim ertaş,Büro Memursen başkanı Murat bey,Cihannüma Başkanı Ahmet Turan Şahin ve imam hatip mezunları katıldı.Basın açıklamasını Muğla Önder başkan yradımcısı oktay tavas yaptı.81 ilde yapılan basın açıklaması ”Bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimler hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama” fiillerinden suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz.

Haber Global’de katıldığı programda Erol Mütercimler, imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak aşağılamıştır. Suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi, televizyonun youtube kanalı üzerinden videoya hala ulaşılabiliyor olması ise üzüntümüzü arttırmıştır.

İmam hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. 69 yıldır eğitim hayatına devam eden imam hatip okulları ülkemiz, milletimiz ve medeniyetimiz için çok değerli, alimler, doktorlar, mühendisler, edebiyatçılar, siyasetçiler ve devlet adamları yetiştirmiştir. Bu isimler dün olduğu gibi bugün de ülkenin dört bir yanında hizmet vermektedir.

Bugün, çocuğunun hem dini ilimler hem de fen bilimleri eğitimi alması, günün gerektirdiği becerilerle donanması için ailelerin ve gençlerimizin tercihi imam hatip liseleri olmaktadır. Son yıllarda program çeşitliliğine giden okullarımız öğrenciler için cazibe merkezi olmuştur.

İmam hatiplilere yöneltilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı-küçük düşürücü ifadeler, sadece bu camiayı değil Türkiye’yi, 83 milyonluk ülkemizi, birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır. Ayrışma ve kamplaşmayı körükleyenler bilmelidirler ki, ülkemize yönelik kötü emel sahiplerinin değirmenine su taşımaktadır. İşte bu gerekçe ile camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan Mütercimler hakkında kamu davası açılmasını ve bu iftiralarının yanına kar kalmamasını istiyoruz.

Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına; ülkemizi, milletimizi, çocuklarımızı, bugünlerimizi ve yarınlarımızı hedefleyen bu tür davranışların cezasız kalmayacağına inanıyoruz. Biz biliyoruz ki, adalet yerini bulacak ve bir daha kimse imam ülkemizin güzide okulların olan imam hatiplerden mezun olanlar hakkında böyle pervasız davranışlara cüret edemeyecektir. Son olarak okullarımızdan mezun olmanın haklı gururunu taşıyan, imam hatiplerin bu toprakların mayası, harcı,  irfanı olduğuna inanan, işadamı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnaf kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.” dedi.

Etiketler: » » » »
355 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ