logo

MUĞLA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NE EK 900 YATAKLI YERİN TAHSİSİ YAPILDI

MUĞLA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NE EK 900 YATAKLI YERİN TAHSİSİ YAPILDI

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yatak kapasitesinin artırımı konusunda 900 yataklı yer tahsisinin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığını açıkladı.

Gökcan, “Muğla Eğitim-Araştırma Hastanemizin 700 olan yatak kapasitesi 90 bin metrekarelik bir alana inşaat edilecek olan 4 katlı ve 900 yatak kapasiteli ilave hastane ile 1600 yatak kapasitesine çıkmış olacak. Yeni yapılacak hastane konum olarak mevcut hastanemize yürüme mesafesinde olacak” dedi.

“MUĞLA EĞİTİM-ARAŞTIRMA HASTANEMİZ BÜNYESİNDE NÜKLER TIP MERKEZİ AÇIYORUZ

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanemiz bünyesinde açılacak olan Nükleer Tıp Merkezimizin Kurşun kaplama ve yapı güçlendirilmesi çalışmaları başladı. Türk Atom Enerjisi Kurumu Standartlarında yapılacak olan çalışmalar 2023 bahar ayında tamamlanacak. Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanemiz bünyesinde Modern Bir Nükleer Tıp Merkezi olacak. PET-CT ve Gama Kamerası gibi gelişmiş hizmetlerden özel hastanelere ve çevre illere gitmeden faydalanacaklar. Ayrıca kanser hastalarımıza ışın tedavi Merkezimiz olan ‘Radyasyon Onkoloji Merkezi’ de aynı dönemde hizmete girecekler. Özelikle kanser teşhisi ve tedavisi sürecinde vatandaşlarımız bu hizmetleri Muğla Eğitim-Araştırma Hastanemizden alacaklar.

“MUĞLA EĞİTİM-ARAŞTIRMA HASTANEMİZİN ÖN KISMINDAKİ ALANIN ÜZERİ KAPATILIYOR”

Hemşerilerimizden gelen yoğun talepler sonrasında Muğla Eğitim-Araştırma Hastanemizin Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan ile görüşerek, hastaneye gelen vatandaşlarımızın yaz mevsiminde, sıcaktan, kış aylarında ise yağışlardan etkilenmemesi için hastanenin poliklinik giriş kısmının üst bölümünün kapatılması için gerekli çalışmalarının yapılmasını istemiştik. Hastanede yaptığımız incelemede Ocak ayı içinde hastane girişindeki alanın üzerinin kapatılacağı bilgisini aldık. Muğla’mıza kazandırdığımız sağlık yatırımları için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya hemşerilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Yatırımlarımız hayırlı olsun. Hemşerilerimizin taleplerini karşılamaya ve Muğla’mız için çalışmaya devam ediyoruz.

Etiketler: » » »
382 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ