logo

MUĞLA AK PARTİ’DE İL BAŞKANLIĞINA SÜPRİZ ADAY

MUĞLA AK PARTİ’DE İL BAŞKANLIĞINA SÜPRİZ ADAY

1 Şubatta yapılacak olan Muğla Ak Parti İl Başkanlığı seçimine Bodrum İlçe Başkanlığında aday olup adaylığı dikkate alınmayan mumcular eski Belediye Başkanı Kazım Avcı Ak Parti Muğla İl Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Avcı Yaptığı basın açıklamasında;

‘’ Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ile 2000 yılında ve henüz İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı olduğu sırada tanıştım ve birlikte yol yürüme sözü verdim. Sözümün gereği olarak, iktidar ortağı olan partim MHP’den istifa ettim ve Ak partimizin kurulmasını bekledim. Türkiye’de Ak Partiye katılan ilk belediye başkanlarından oldum.

Belediye başkanlığı görevimden sonra, gerek kamu kurum ve kuruluşlarında gerek Ak Partimizin teşkilatlarında görev, makam ve mevki talebim ve beklentim hiç olmadı. Bir nefer olarak her platform, seçim ve halkoylamasında Ak davamızın yılmaz savunucusu oldum. Sayın Cumhurbaşkanımıza 2000 yılında verdiğim sadakat sözüne hep sadık kaldım ve bu yöndeki istikametimi 20 yıldır hiç bozmadım. Siyasi geçmişim ve şahsım, Cumhur İttifakı timsalidir.

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’nın, Kongre sürecini başlattığı konuşmasında; ‘’Ömerler arıyoruz!’’ çağrısını görev kabul ederek, hesabî değil hasbî duygularla; unutulanları hatırlamak, kırgınları barıştırmak, uzaklaşalanları yakınlaştırmak, gidilmeyen, ulaşılmayan vatandaşlarımıza dokunmak, onları kazanmak, hakkıyla liderimizi temsil etmek ve 2023 hedefleri doğrultusunda yeniden yollara düşmek gayesiyle,  1 Şubat 2021Pazartesi günü yapılacak 7. Olağan Kongremizde Ak Parti Muğla İl Başkanlığına aday olmaya karar verdim ve adaylığımı açıklıyorum.‘’ Kazım AVCI

Kazım AVCI kimdir?

Milaslı baba ve Bodrumlu annenin 2. çocuğu olarak 1970 yılında Milas-Hasanlar Köyünde doğdu. 1981 yılında Bodrum-Mumcular İlkokulu’ndan ve 1988 yılında Milas İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisidir.

18 Nisan1999 Yerel Seçimlerinde tek üye olarak MHP listesinden Bodrum-Mumcular Belediyesi Meclisi üyeliğine seçildi. 12 Ağustos 1999’da, vefat eden başkanın yerine; DYP, CHP ve ANAP’lı belediye meclisi üyelerinin oylarıyla belediye başkanı seçildi. 2000 yılında, Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile tanışmasından sonra MHP’den istifa ederek Ak Partinin kurulmasını bekledi. 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde Ak Parti adayı olarak girdiği seçimleri %46 oy oranı ile kazandı.

Belediye başkanlığı sürecinde Bodrum-Mumcular Esnaf, Kredi ve Kefalet Kooperatifini kurdu, kurucu başkanı oldu. Bodrum İlçesi İçme Kullanma ve Sulama Birliğini kurdu, kurucu başkanı oldu. Bodrum İlçesi Süt Üreticileri Birliğini kurdu, kurucu başkanı oldu. Beldenin kanalizasyon ve altyapı hizmetini tamamladı. Her mahalleye park alanları yaptı, imar yollarını açtı. Göreve geldiğinde 2300 olan belde nüfusu 15000’i aşmıştır.

İyi derecede İngilizce, orta derece Arapça bilen Kazım Avcı, evli ve 3 çocuk babasıdır.” dedi.

Cemal Demirtaş

Etiketler: » » » »
944 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ