logo

Menteşe Belediyesi’nden Nereye Atayım? Uygulaması

Menteşe Belediyesi’nden Nereye Atayım? Uygulaması

Menteşe Belediyesi’nden Nereye Atayım? Uygulaması

Daha temiz ve sürdürülebilir bir çevre ile daha az enerji kullanımı çalışmalarına bir yenisini daha ekleten Menteşe Belediyesi, Nereye Atayım?  uygulamasını hayata geçirdi. Belediyenin web sitesinde yer alan Nereye Atayım?  uygulaması ile çevre bilincini arttırmak amaçlanıyor.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş uygulaması ile vatandaşların atıkların toplandıkları alanları web sitesinden güncel olarak görebileceklerini belirterek, “Menteşe Belediyesi olarak daha yeşil, daha temiz ve yaşanabilir bir Menteşe için geri dönüşüm konusunda yeni gelişmeleri yakından takip ediyor, yeni şartlara uygun çalışmalarımızı günlük yaşantımız içine dahil ediyoruz. Bu kapsamda belediye olarak Nereye Atayım?  uygulamasını başlattık. Uygulama ile vatandaşlarımız belediyemizin web sitesine girerek atıkların toplandığı kendilerine en yakın cam kumbara, karışık ambalaj atık toplama sepeti ve bitkisel atık yağ toplama tank yerlerini güncel haritamızdan an ve an görebiliyorlar. Uygulamanın amacı, geri dönüştürülmesi için atıkların kaynağında düzgün toplanmasını kolaylaştırmak ve toplama ekipmanlarının doğru takip edilebilmesi için envanter kayıtlarını oluşturmak.” dedi.

Menteşeliler diledikleri anda Menteşe Belediyesi’nin www.mentese.bel.tr web sitesine girerek, ana sayfada yer alan Nereye Atayım? uygulamasından en yakın karışık ambalaj toplama sepeti, cam kumbarası ve bitkisel atık yağ toplama tank yerlerini güncel haritadan görebilecekler.

Uygulamada Menteşe’de yer alan 273 karışık ambalaj toplama sepeti, 41 adet cam kumbarası ve 8 adet bitkisel atık yağ toplama tank yeri canlı olarak görülebiliyor.

Etiketler: » » »
386 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ