logo

Kaçak Yapıyla Mücadele Kapsamında Beton Dökmek İzne Tabi Olacak

Kaçak Yapıyla Mücadele Kapsamında Beton Dökmek İzne Tabi Olacak

Kaçak Yapıyla Mücadele Kapsamında Beton Dökmek İzne Tabi Olacak

Menteşe’de yapı ruhsatı ve yapı tadilat ruhsatı izin belgesi olmadan inşaat alanına beton sevki ve dökümü yapan santrallere cezai işlem uygulanacak.

Menteşe Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü emir ve yasaklar yönetmeliğinin yeniden düzenlemesi üzerine kaçak yapıyla mücadele kapsamında yeni kararlar aldı. Zabıta Müdürlüğü’nün gelişen koşullar ve günümüz şartlarına uygun şekilde çalışmalarını yürütebilmesi için, Menteşe Belediye Meclisi’nin oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda, kaçak yapıyla mücadelede yeni bir döneme girildi.

Menteşe Belediye Meclisi’nin 05.01.2021 tarih ve 3 sayılı kararı ve ‘belediye emir ve yasaklar yönetmeliğinin 9’uncu maddesi 1’inci fıkrasına göre; İlgi kurumlardan yapı ruhsatı veya yapı tadilat ruhsatı olmayan yapılara (Ruhsatsız [kaçak] yapılara) ve İmar ve Yapı Kontrol Müdürlüğünden izin alınmadan her türlü alana hazır beton sevki ve dökümü yapmak, (Beton firması tarafından istekte bulunan gerçek ve tüzel kişilerden, yapı ruhsatı ve yapı tadilat ruhsatı izin belgeleri istenecektir.) maddesi eklendi.

Buna göre; Yapı ruhsatı veya yapı tadilat ruhsatı olmayan yapılarda, İmar ve Yapı Kontrol Müdürlüğünden izin alınmadan hazır beton sevki ve dökümü yapmak izne tabi olacak. Yönetmeliğe uymayan santrallere cezai işlem uygulanacak.

Etiketler: » » »
187 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ