logo

Diş Hekimliği Fakültesinde Yüz Yüze Eğitim Başladı

Diş Hekimliği Fakültesinde Yüz Yüze Eğitim Başladı

Diş Hekimliği Fakültesinde Yüz Yüze Eğitim Başladı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Diş Hekimliği Fakültesinde yüz yüze eğitim-öğretim, Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak başladı. Rektör Çiçek, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının ilk dersinde öğrencileri yalnız bırakmadı.

Geçtiğimiz yıl ilk kez öğrenci alarak eğitim öğretime başlayan Üniversite Diş Hekimliği Fakültesi, bu yıl 41 öğrencisiyle yeni döneme merhaba dedi.

Covid-19 tedbirleri kapmasında ara verilen eğitim öğretim hayatı Diş Hekimliği Fakültesinde yoğun pandemi tedbirleri ile 5 Ekim’de başladı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, öğrenciler ile ilk derslerinde bir araya geldi. Geleceğin diş hekimleri ile birlikte derse giren Rektör Çiçek, öğrencileri kişisel tedbirlerini almaları konusunda uyardı.

Üniversitenin belirli fakültelerinde yüz yüze eğitim öğretim modelinin uygulanması kararıyla Diş Hekimliği Fakültesinde de yeni dönem öncesi yoğun hijyen ve sosyal mesafe tedbirleri alındı.

Öğrenciler dersler öncesi bina girişlerinde ateş ölçerlerle ile kontrol edilecek. Her sınıfta ve koridorlarda dezenfektan bulundurulacak. Dersler, seyreltilmiş sınıflarda maskeli olarak işlenecek. Ders aralarında birer saat boşluk bulunacak ve bu sırada sınıflar havalandırılıp dezenfekte edilecek.

Branş ve uygulamalı derslerin dışındaki dersler online olarak devam edecek.

Etiketler: » » » »
320 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ