logo

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ’NDE İLK DERS HEYECANI

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ’NDE İLK DERS HEYECANI

İlk defa 2019 yılında öğrenci alarak eğitim öğretime başlayan Diş Hekimliği Fakültesi’nde, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı başladı. Covid-19 tedbirleri çerçevesinde bu dönem de yüz yüze eğitim yöntemiyle yürütülecek dersler için tüm hazırlıklar yapıldı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek de Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerini ilk derslerinde yalnız bırakmadı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ni (MSKÜ) tercih ederek Diş Hekimliği Fakültesi’ne yerleşen öğrencileri tebrik eden Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, üniversitenin geleceğin diş hekimlerine en iyi eğitim öğretim ortamını sunacağını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, “Üniversitemiz olanaklarının herkese açık olduğunu bir kez daha vurgulayarak, “Sizler artık böylesi güzel bir şehrin ve öğrenci merkezli bir Üniversitenin parçasısınız. Bizler MSKÜ olarak girişimci, araştırma geliştirme kültürüne sahip, ‘en iyi’yi hedefleyen öğrenciler yetiştiriyoruz. Bu sayede TÜBİTAK başta olmak üzere ulusal ve uluslararası prestijli bilimsel kurumlardan destek alarak önemli projeler yürütüyoruz. Yakın zamanda sizler gibi başarılı öğrencilerimiz, TÜBİTAK’a yaptıkları proje başvuruları ile MSKÜ’nün tüm üniversiteler arasında ikinci sırada yer almasını sağladı. Sizlerin de bu kültürün en değerli üyesi olacağınızdan hiç şüphem yok.” diye konuştu.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Demirbaş’tan yüz yüze yürütülen dersler hakkında bilgi alan Rektör Çiçek, ardından Diş Hekimliği Fakültesi laboratuvarlarını gezdi.

Etiketler: » » »
119 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ