logo

Anadolu Aşçıları Avrupa Üzerinden Dünya Sahnesinde Boy Gösterdi

Anadolu Aşçıları Avrupa Üzerinden Dünya Sahnesinde Boy Gösterdi

Anadolu Aşçıları Avrupa Üzerinden Dünya Sahnesinde Boy Gösterdi

Anadolu Aşçılar Federasyonu (ANFED) Avrupa üzerinden dünya mutfağında kendilerini göstererek büyük ilgi topladı.

2025’ten itibaren ANFAŞ’taki Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarları, Almanya Köln merkezli dünyanın en büyük Fuarcılık şirketlerinden ANUGA ile birlikte gerçekleştirilecek. Türkiye’nin tanınmış mutfak şefleri tarafından 27 Aralık 2022’de resmi kuruluşunu tamamlayan Anadolu Aşçılar Federasyonu (ANFED); Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ) ile birlikte düzenlediği ilk etkinlikle, uluslararası ses getirdi. 

Anadolu aşçıları dünya sahnesinde ses getirdi!

ANFED ve (ANFAŞ) tarafından 6 – 9 Şubat tarihleri arasında düzenlenen, “ 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı”na; Almanya Köln merkezli dünyanın en büyük Fuarcılık şirketlerinden ANUGA temsilcileri, yurtdışından, Kuzey Kıbrıs’tan ve Türkiye’den 200’den fazla Turizm sektör temsilcileri katıldı. Kurucu dernekleri; , Muğla Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği (MUGAMSAD),Mengen Aşçılık ve Turizm derneği, Yeniçağa Aşçılar Derneği, Denizli Aşçılar Derneği, Gastronomi Derneği, Hatay Aşçılar Derneği, Marmaris Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği (MAGAMSAD), Antalya Şefler Kulübü, Bursa Gastronomi Derneği  ve İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği olan ANFED’e üye mutfak şeflerinin gerçekleştirdiği 22 workshop’la konuklara muhteşem Anadolu Mutfak lezzetlerinin sunulduğu fuarda; dünyanın en büyük fuar şirketlerinden olan ANUGA yetkilileriyle, önümüzdeki yıldan itibaren, işbirliği kararı alındı. ANFED Başkanı Tamer Özkan ve ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı koordinatörlüğünde gerçekleşen fuarda; 300’den fazla katılımcı firma, Türkiye, Almanya ve yurtdışından 70 ülkeden 50 binden fazla profesyonel ziyaretçi bir araya geldi.

Muğla Mutfak sanatları atölyesi Mugamsad derneği Başkanı Ünlü Börek Şampiyonu Timur Kocabıçak ve ekibi katıldı. Şef Kocabıçak Muğla Göce tarhanasıyla  Workshop yaparak tanıtımını yaptı. Muğla Saburhane böreği yaparak katılımcılara dağıtıp, tanıtımını yaptı.

Etiketler: » » » »
764 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ