logo

NİHAT ÖZTÜRK KADEM METE

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
NİHAT ÖZTÜRK KADEM METE

NIHAT ÖZTÜRK KADEM METE
Konu yine Muğla. Muğla da Ak Parti.
Muğlada yerel gazeteci deyince herhalde ilk akla gelen 48 gazeteci içinde illa Özcan Özgür de vardır.
Kendisi Ak Partili değil. Öyle diyor. Işine gelince herşeye parmak! basarken, işine gelmeyince ” bu bana düşmez.. ” deyiveriyor.
Kadem Mete nin verdiği röportaj üzerine birden fazla yazı yazarak tahlillerde bulundu. Bulunmaya da devam ediyor.
Kendisi ile şahsen tanışıklığımız yok. Herhalde bir kere telefon ile konuştum yıllar evvel. Facebook arkadaşı idik. Sonra beni engelledi.
Hani şu pandemi başlangıcında Çin den gelen tanı kitleri meselesi vardı ya. Çin güya onların parasının geçmişte Mustafa Kemal tarafından ödendiği yalanı. Değerli Özcan Bey de bu paylaşımı yapmıştı. Sonra gerçek! ortaya çıkınca bir kaç cümle de biz yazdık. Üstad gazeteci abimiz bunun üzerine engelledi. Olsun. Saygımız her zaman vardır gıyabında bile.
Neyse.
Özcan Bey tavşana kaç, ama tazıya da sakın yakalama demesini çok sever..
Tahlillerinde elbette doğru seyleri de söylüyor. Ancak her nedense Kadem Başkan ile konuşmadığı halde, sanki olası bütün rakipleri de Kadem Başkan lehine birer birer ekarte ediyor. Geliyor bir tek Nihat Öztürkte takılıp kalıyor. Hani ne olur ne olmaz , iki laf da Nihat Öztürk için edeyim de namımız yürüsün der gibi. Nihat bey bu güne kadar Muğla teşkilatları için, il başkanlığı için sesli olarak bir görüş belirtmedi. Ben duymadım en azından. Zaten söylese idi en önce Özcan bey illa ifşa ederdi. Hem susan, hem hala partide etkin olan bir Nihat Öztürk ‘ün son dakikada ne yapacağı belli olmaz diyerek, bir resimden bile ne ittifaklar çıkarabiliyor.
Herhalde iki ay kadar oldu Nihat bey ile bi görüşeli. O zaman kendisi artık Muğla ile ilgili bir şey demek istemediğini, hakikaten yorulduğunu (MUĞLA için) bu sebeple bütün eforunu Genel Merkezin verdiği göreve harcamaya çalıştığını… anlatmıştı.
Nihat beyin Ak Parti için nasıl bir değer olduğunu bilmeyen var mı?
Kongreye sayılı günler kala en başta Nihat Öztürk olmak üzere neden herkes renksiz ( zahiren ) kalmaya devam ediyor? Seçimi yapacak olan Genel Merkez, seçileni tasdikleyecek olan delege. Ama malesef bu iki noktadan başka herkes her şeye vâkıf. Herkes her şeyi biliyor. Bu nasıl bir durum? Ben bir ay kadar evvel Kadem Mete ye hayırlı olsun dediğimde, kazan kaldıran onlarca zevat, sıtmaya razı olmuş vaziyette.
Kim Kadem Mete nin başarılı olduğunu söylüyor? Hiç kimse. Buna rağmen destekleyenler de, karşı çıkanlar da Kadem Mete ye razı olmuşsa, bunca tevatüre ne gerek var kardeşim? Özcan Özgür zaten yolu bir güzel dezenfekte edip, bolca gül yaprakları ile bezedi zaten. Belki de normal kanal yerine vatzap dan kutlamıştır bile. Bilemem.
Yok Ak Parti Anaplalılaşacak, yok Doğruyollulaşacak, yok Refahlılaşacak. Bu nasıl bir algıdır böyle?
Ak Parti de Refahlı mı kalmış, kalanların dili mi varmış, olanların gücü mü varmış? Nesi kalmış? 2002 deki ruhu arayan bir Ak Parti neyi kastediyor acaba? Bugün kendilerine göre değişmez kuralları öne sürenler, kuralda Refahlı ol ama sakın refahçı kalma, refahlı olanı da asla alma demiyor mu? Lidere itaat, genel merkez ne derse o olur, görev istenmez verilir… Bunlar Bizim, Milli Görüş geleneğinin kurallarıdır. Kurallar ordan olsun ama sakın o kafadakiler olmasın mı? Lider böyle mi diyor?
Ben başta Özcan Özgür olmak üzere kimsenin Bu güne kadar Kadem Mete ye neden git dediklerine dair 4 cümle yazdıklarını görmedim. Bir adam yok, iki Muğlalı değil.. Tamam da, Ak Parti Muğlada başarının adı mı sorunu mu, bunu bir kere demedi kimse. Elbette biz onlarca kere dedik. Tabi yazılarının kaç kere okunduğunu, sayılarını dahi yazarak gurur duyanların bizim yazıların kaç kere okunduğunu bilmelerine imkan yok. Muğla Gazetesinde yazdığımız “TEŞKİLATLAR NEREDE ” yazımızı 16 bine yakın kişinin okunduğunu nerden bilsin ? (Bakınız http://www.muglagazetesi.com.tr/teskilatlar-nerede.html?unapproved=14088&moderation-hash=d6d176174bb4f1f16d7c3111f55a52ae#comment-14088 )
Ortada öyle bir rüzgar var ki. Ama bütün fırtına tek bir yerde. Yazık. Muğla kaybetti Bu güne kadar. Bundan sonra da kaybetmesine kim göz yumuyorsa, kim elini taşın altına koymuyorsa, vebali de onundur.
Sayın Nihat Öztürk e o zaman demistim şimdi yine diyorum ; Muğlanın vebali Sizin de boynunuzda.
Bilesiniz.

1683 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

NİHAT ÖZTÜRK KADEM METE” için 1 yorum

 1. Nevzat Emrah : diyor ki:

  Ustadım çok doğru tespitler
  sn meteyi istemeyenler şahsi husumet yada yerli yabancı meselesinden değil Başta ben tek söylemım sn metenın başaradızlığı partiye bilerek veya bilmeyerek verdiği zarar
  Arzu ve beklentim genel merkezin sn meteye aday olma izni vermemesi ve bir an önce il başkanlığını sonlardirması
  Bir adım ötesini söylemem gerekirse il yönetimi hakkında val varlıkları ile son 10 sene için arastırma yapılması
  Sn öztürk.e gelince derimki muğlanın seçici elitleri bu kongrede taraf olmamsya davet edelim uymuyorsa genel merkez bunları engellemeli
  seçici elitleri bilen bilir
  Özcan üstada gelince son nihai hamleleri görmek lazım yakındır
  niyet ortaya çıkar ona göre değerlendirilir
  selamlar saygılar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KIYAMA KALKMA VAKTİ

  01 Mart 2021 Köşe Yazıları

  KIYAMA KALKMA VAKTİŞöyle bir hesabı Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir yapmış olabilir mi bilmiyorum. Aslında merak etmiyor değilim. Yaptıysa teşkilatını tanıyor diyebilirim. Ya yapmadıysa. .81 il, 973 ilçe, 42184 mahalle, 18290 köy, 23923 kasaba veya birimde teşkilatlı olan tek parti Ak Parti.81 İl Başkanı,İl Delege sayısı 48600İlçe delege sayısı 389200Köy+mahalle+belde : 84397İlçe yönetim kurulları :30000İlçe Kadın kolları:  30000İlçe gençlik kolları : 30000İl yönetim kurulları : 12000İl kadın kolları.  ...
 • KONGRENİN ARDINDAN 3

  12 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  KONGRENİN ARDINDAN 3 Dostlarımızla konuşuyoruz her yerden. Her yerde aynı şekilde tutumlar oluyor mu diye. Bir çok yerde aday olmak isteyenler çıkmış. Bir çoğunu genel merkez tek tek aramış, sormuş,  soruşturmuş. Hatta bazılarını birden fazla kere genel merkeze çağırmış.  Olmuş veya olmamış. Lakin dikkate alınmış. Kaale alınmış. Hiç bir yerde il başkan adaylarının dinlenmemesi gibi bir durum belirten olmadı. Muğla hariç.Muğlada ise son iki gün adayları dinlemek yerine farklı uğraşlar içine girildi. Mesela önce delegeler aranmış. S...
 • BİR ” KILIN ” ETTİĞİ

  09 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  BİR " KILIN " ETTİĞİ Ak sakallı tabiri ile ak saçlı tabiri biz Türklerin mazisinde yer eden tabirlerdir.Ak saçlı ve ak sakallı deyimi, bilgisi ile yaşadığı bölgede saygı gören, fikirlerine ihtiyaç duyulan, hakemliği veya kararlarına uyulan kimsedir. Belki biraz da yaşı itibari ile de kulanılmıştır da.Her ak saçlı illa saçları beyaz olacak değil. Siyah saçlı da olabilir. Hatta saçsız da. Ama o bir ak saçlıdır. Ak sakallı için de durum aynıdır. Köse bile olabilir. Ama o bir ak sakalıdır sonuçta.Bir obadaki ak saçlı baska bir obanın işine ...
 • KONGRENİN ARDINDAN (2)

  04 Şubat 2021 Köşe Yazıları, Siyaset

  Cumhurbaşkanı.Ömeleri, Gönül yapanları, Dostları istiyorum.Benimle birlikte gece gündüz yolda olanları istiyorum.Kısaca böyle diyor.Bir Lider düşünün, her fırsatta böyle haykırıyor. Ben kaybedersem sen de, o da, hepimiz kaybederiz, ülke kaybeder , onun için hem safları sık tutalım, hem de safları büyütelim diyor….Safın dışında olanlar bunu emir telakki ediyor. Hadi bi gireyim şu safa diyor.Ne mümkün.Pazartesi günkü il kongresinde ve öncesinde yaşananları bizzat şahitlik ettim.Sofrada bizim de tuzumuz olsun diye can atanların ne kadar mücadele ...