logo

NİHAT ÖZTÜRK KADEM METE

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
NİHAT ÖZTÜRK KADEM METE

NIHAT ÖZTÜRK KADEM METE
Konu yine Muğla. Muğla da Ak Parti.
Muğlada yerel gazeteci deyince herhalde ilk akla gelen 48 gazeteci içinde illa Özcan Özgür de vardır.
Kendisi Ak Partili değil. Öyle diyor. Işine gelince herşeye parmak! basarken, işine gelmeyince ” bu bana düşmez.. ” deyiveriyor.
Kadem Mete nin verdiği röportaj üzerine birden fazla yazı yazarak tahlillerde bulundu. Bulunmaya da devam ediyor.
Kendisi ile şahsen tanışıklığımız yok. Herhalde bir kere telefon ile konuştum yıllar evvel. Facebook arkadaşı idik. Sonra beni engelledi.
Hani şu pandemi başlangıcında Çin den gelen tanı kitleri meselesi vardı ya. Çin güya onların parasının geçmişte Mustafa Kemal tarafından ödendiği yalanı. Değerli Özcan Bey de bu paylaşımı yapmıştı. Sonra gerçek! ortaya çıkınca bir kaç cümle de biz yazdık. Üstad gazeteci abimiz bunun üzerine engelledi. Olsun. Saygımız her zaman vardır gıyabında bile.
Neyse.
Özcan Bey tavşana kaç, ama tazıya da sakın yakalama demesini çok sever..
Tahlillerinde elbette doğru seyleri de söylüyor. Ancak her nedense Kadem Başkan ile konuşmadığı halde, sanki olası bütün rakipleri de Kadem Başkan lehine birer birer ekarte ediyor. Geliyor bir tek Nihat Öztürkte takılıp kalıyor. Hani ne olur ne olmaz , iki laf da Nihat Öztürk için edeyim de namımız yürüsün der gibi. Nihat bey bu güne kadar Muğla teşkilatları için, il başkanlığı için sesli olarak bir görüş belirtmedi. Ben duymadım en azından. Zaten söylese idi en önce Özcan bey illa ifşa ederdi. Hem susan, hem hala partide etkin olan bir Nihat Öztürk ‘ün son dakikada ne yapacağı belli olmaz diyerek, bir resimden bile ne ittifaklar çıkarabiliyor.
Herhalde iki ay kadar oldu Nihat bey ile bi görüşeli. O zaman kendisi artık Muğla ile ilgili bir şey demek istemediğini, hakikaten yorulduğunu (MUĞLA için) bu sebeple bütün eforunu Genel Merkezin verdiği göreve harcamaya çalıştığını… anlatmıştı.
Nihat beyin Ak Parti için nasıl bir değer olduğunu bilmeyen var mı?
Kongreye sayılı günler kala en başta Nihat Öztürk olmak üzere neden herkes renksiz ( zahiren ) kalmaya devam ediyor? Seçimi yapacak olan Genel Merkez, seçileni tasdikleyecek olan delege. Ama malesef bu iki noktadan başka herkes her şeye vâkıf. Herkes her şeyi biliyor. Bu nasıl bir durum? Ben bir ay kadar evvel Kadem Mete ye hayırlı olsun dediğimde, kazan kaldıran onlarca zevat, sıtmaya razı olmuş vaziyette.
Kim Kadem Mete nin başarılı olduğunu söylüyor? Hiç kimse. Buna rağmen destekleyenler de, karşı çıkanlar da Kadem Mete ye razı olmuşsa, bunca tevatüre ne gerek var kardeşim? Özcan Özgür zaten yolu bir güzel dezenfekte edip, bolca gül yaprakları ile bezedi zaten. Belki de normal kanal yerine vatzap dan kutlamıştır bile. Bilemem.
Yok Ak Parti Anaplalılaşacak, yok Doğruyollulaşacak, yok Refahlılaşacak. Bu nasıl bir algıdır böyle?
Ak Parti de Refahlı mı kalmış, kalanların dili mi varmış, olanların gücü mü varmış? Nesi kalmış? 2002 deki ruhu arayan bir Ak Parti neyi kastediyor acaba? Bugün kendilerine göre değişmez kuralları öne sürenler, kuralda Refahlı ol ama sakın refahçı kalma, refahlı olanı da asla alma demiyor mu? Lidere itaat, genel merkez ne derse o olur, görev istenmez verilir… Bunlar Bizim, Milli Görüş geleneğinin kurallarıdır. Kurallar ordan olsun ama sakın o kafadakiler olmasın mı? Lider böyle mi diyor?
Ben başta Özcan Özgür olmak üzere kimsenin Bu güne kadar Kadem Mete ye neden git dediklerine dair 4 cümle yazdıklarını görmedim. Bir adam yok, iki Muğlalı değil.. Tamam da, Ak Parti Muğlada başarının adı mı sorunu mu, bunu bir kere demedi kimse. Elbette biz onlarca kere dedik. Tabi yazılarının kaç kere okunduğunu, sayılarını dahi yazarak gurur duyanların bizim yazıların kaç kere okunduğunu bilmelerine imkan yok. Muğla Gazetesinde yazdığımız “TEŞKİLATLAR NEREDE ” yazımızı 16 bine yakın kişinin okunduğunu nerden bilsin ? (Bakınız http://www.muglagazetesi.com.tr/teskilatlar-nerede.html?unapproved=14088&moderation-hash=d6d176174bb4f1f16d7c3111f55a52ae#comment-14088 )
Ortada öyle bir rüzgar var ki. Ama bütün fırtına tek bir yerde. Yazık. Muğla kaybetti Bu güne kadar. Bundan sonra da kaybetmesine kim göz yumuyorsa, kim elini taşın altına koymuyorsa, vebali de onundur.
Sayın Nihat Öztürk e o zaman demistim şimdi yine diyorum ; Muğlanın vebali Sizin de boynunuzda.
Bilesiniz.

1474 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

NİHAT ÖZTÜRK KADEM METE” için 1 yorum

 1. Nevzat Emrah : diyor ki:

  Ustadım çok doğru tespitler
  sn meteyi istemeyenler şahsi husumet yada yerli yabancı meselesinden değil Başta ben tek söylemım sn metenın başaradızlığı partiye bilerek veya bilmeyerek verdiği zarar
  Arzu ve beklentim genel merkezin sn meteye aday olma izni vermemesi ve bir an önce il başkanlığını sonlardirması
  Bir adım ötesini söylemem gerekirse il yönetimi hakkında val varlıkları ile son 10 sene için arastırma yapılması
  Sn öztürk.e gelince derimki muğlanın seçici elitleri bu kongrede taraf olmamsya davet edelim uymuyorsa genel merkez bunları engellemeli
  seçici elitleri bilen bilir
  Özcan üstada gelince son nihai hamleleri görmek lazım yakındır
  niyet ortaya çıkar ona göre değerlendirilir
  selamlar saygılar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • OMURGALI OLMAK MECBURİ KATAR, KATAR KATAR..

  28 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  OMURGALI OLMAK MECBURİKATAR, KATAR KATAR..Osmanlı bölgeler bir nevi eyalet şeklinde idare edilirdi. Bölgenin demografik yapısına, o bölgenin geleneklerine göre de şahıslar atanırdı. Mesela Libyaya Vali atanmaz, Dai (Dayı) atanır, Bulgaristana Prens, Mısıra Hıdiv atanırdı. Mekke Vilayetine de Şerifler idare ederdi.Şerif Hüseyin Istanbul da doğan bir Araptır. Hem Mekke ve civarı Şerifi, hem de Osmanlı Danıştay azasıdır. Köklü ve nüfuzlu bir ailenin mensubudur. 1 nci Dünya savaşı zamanında Fransız ve Ingilizlerle gizli görüşmeler yapmıştır. Bu ik...
 • OSMAN GÖKMEN DEMEDİ,AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DEDİ

  18 Kasım 2020 Köşe Yazıları, Siyaset

  OSMAN GÖKMEN DEMEDİ AK PARTİ ILÇE BAŞKANI DEDİMalumatı olan çok.Bodrum da dahil olmak üzere Muğla genelinde aylardan beri yeni bir abonelik başladı ; Su kesintisine abonelik. Belediye unutmadığı zaman toplu sms ile bilgilendiriyor sağolsun, devlet su borularındaki arızadan dolayı…diye.Bodrum yaz boyu bu çileyi yerli, yabancı, kurt, kuş, nebatat olarak dibine kadar çekti. Çekmeye devam ediyor. Çilesi ne zaman biter bilmem.Pazartesi günü Bodrum Belediyesi, eskiden manavların olduğu alanın önüne 3 heykel dikti. Sanayiden demirci arkadalar kaynakl...
 • MAGALO İDEA, ENOSİS, EOKA , ERBAKAN , KKTC..

  15 Kasım 2020 Dünya, Köşe Yazıları

  MAGALO İDEA, ENOSİS, EOKA , ERBAKAN , KKTC.. Kıbrıs 1571 den 1878 e kadar Osmanlı toprağı id. Bu tarihte Berlin anlaşması ile Ingiliz mandası olmuştur. Ancak adanın mülkiyeti Osmanlının olmaya, sadece yönetimi Ingilize ait olacaktır.1914 teki 1 nci dünya savaşına Osmanlı katakulli ile savaşa dahil oldu ve Almanların safında yer aldı. Bunun üzerine ingiltere adayı tamamen ilhak etti.Bu tarihten itibaren Kıbrıslı Rumlar tarihi depresyona girerek MEGALO İDEA yı hayata geçirmeye çalıştılar. BÜYÜK IDEAL. Yani bütün Ege Adaları ile birlikte Isyam...
 • GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

  13 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR MUĞLA da bir su sıkıntısı var ki, hani Gobi Çölünde bile bu kadarı olmaz herhalde.Bodrumda yaz başından beri zaten millet illallah etmiş durumda. Suların kesilmesinin tek sebebi MUSKİ ye göre hep DEVLET. Ah devlet ah. Her yeri ihya ettin de bula bula bizim oranın suyuna mı göz diktin.Diyecektim ki, vazgeçtim. Su işleri tamamen belediyenin uhdesinde. Devlet boruları döşeyip bihakkın teslim etmiş. Su bu su. Boru da patlar, arıza da yapar. Borular patlayınca bizim MUSKI eline aldığı iphone ile hemen "TOPLU MESAJ" ile haľkî...