logo

MUĞLA’ DA AK PARTİ

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
MUĞLA’ DA AK PARTİ

MUĞLA DA AK PARTİ
1- Görev Istemeyen, Görev Reddedilmez.
Verimli topraklarım adıdır Muğla.
Ovasında ayrı, bağında ayrı, dağında ayrı, denizinde ayrı nimetleri vardır. Rizki veren Hudadir . Sonsuz şükür.
Turizm tabii ki baş nimet.
Çok büyük nimet. Deniz desen lebi derya. Ne atarsan tutarsın.
Yalniz.
Nedense hep Bir şeyler eksik, bir şeyler yarim Muglada.
Muğla bir türlü iktidar yüzü göremiyor.
Huyundan mi suyundan mı bilinmez.
Yoksa kabahat Muğlalı da mı?
Belki de Muglada.
Ama iktidar olamama sebebi asla Ak Parti değil. Muğla teşkilatı hiç değil.
Hele Il Başkanı Kadem Mete asla değil. Haşa.
Ben demiyorum kendisi diyor.
Aylardan beri bir milyonluk muğla linin gece gündüz beklediği Sayın Başkanın Muğlaya Sesleniş konuşması, röportaj halinde yayınlandı sonunda. Allah razı olsun kendisinden. Gazeteci kardeşimizden de.
Sayın Başkan en son MuğlaTurk te canlı yayına çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
O yayında da uzun uzun kongre süreçlerini, aday belirlime kriterlerini anlatmıştı. Yine öyle yaptı sağolsun.
Genel merkezin yazılı olmayan ve fakat, ama lakin, değişmeyen kurallarını tek tek yine anlattı. Ilçe kongrelerini bitiren bir il başkanının artık görevden alınmasının, değiştirilmesinin mümkün olmadığını! gerekçe, misal ve sebepleri ile anlattı. Il Başkanı değişecek olsaydı, bunun ilçe kongrelerinden önce yapılacağını, yeni il başkanının kendi yönetimini oluşturma ve çalışması için bir kural ! olduğunu da.
Ama aynı zamanda ilk defa genel merkezin ilçe kongrelerine bu kadar çok müdahelede bulunduğunu da söyledi başkan. Herhalde biraz da sitem var gibi. Belki ben duygusal davranmış da olabilirim, ama genel merkez 2023 e bakarak hareket etti. Deyiverdi.
Ilce kongrelerine bile ! mudahele ederek, il başkanının dediğini yapmayan bir genel merkez, o il başkanını istemiş mi oluyor sorusu cevapsız kaldı.
Zaten gazeteci kardeşimiz ne sorarsa sorsun, sayın başkan kendi vereceği cevabı veriyor. Ikinci bir soru için o kısımda kalmaya gerek duymuyor.
Gazeteci kardeşimiz de sormuyor tabi.
Bodrumda Osman Beyi isteyen Başkan, Milasta nasıl oluyor da kendi istediğini yapamıyor merak konusu tabi. Ya genel merkez bu defa farklı bir şey yapıyor, ya da Kadem Başkan kadro konusunda yanılıyor olmuyor mu?
Çok uzun bir röportajı bir yazıda irdelemek pek mümkün olmayacak. Bu nedenle madde madde gitmekte fayda var diye düşünüyorum.
Şimdilik bu kadar.
Selam ve dua ile.

2302 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KIYAMA KALKMA VAKTİ

  01 Mart 2021 Köşe Yazıları

  KIYAMA KALKMA VAKTİŞöyle bir hesabı Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir yapmış olabilir mi bilmiyorum. Aslında merak etmiyor değilim. Yaptıysa teşkilatını tanıyor diyebilirim. Ya yapmadıysa. .81 il, 973 ilçe, 42184 mahalle, 18290 köy, 23923 kasaba veya birimde teşkilatlı olan tek parti Ak Parti.81 İl Başkanı,İl Delege sayısı 48600İlçe delege sayısı 389200Köy+mahalle+belde : 84397İlçe yönetim kurulları :30000İlçe Kadın kolları:  30000İlçe gençlik kolları : 30000İl yönetim kurulları : 12000İl kadın kolları.  ...
 • KONGRENİN ARDINDAN 3

  12 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  KONGRENİN ARDINDAN 3 Dostlarımızla konuşuyoruz her yerden. Her yerde aynı şekilde tutumlar oluyor mu diye. Bir çok yerde aday olmak isteyenler çıkmış. Bir çoğunu genel merkez tek tek aramış, sormuş,  soruşturmuş. Hatta bazılarını birden fazla kere genel merkeze çağırmış.  Olmuş veya olmamış. Lakin dikkate alınmış. Kaale alınmış. Hiç bir yerde il başkan adaylarının dinlenmemesi gibi bir durum belirten olmadı. Muğla hariç.Muğlada ise son iki gün adayları dinlemek yerine farklı uğraşlar içine girildi. Mesela önce delegeler aranmış. S...
 • BİR ” KILIN ” ETTİĞİ

  09 Şubat 2021 Köşe Yazıları

  BİR " KILIN " ETTİĞİ Ak sakallı tabiri ile ak saçlı tabiri biz Türklerin mazisinde yer eden tabirlerdir.Ak saçlı ve ak sakallı deyimi, bilgisi ile yaşadığı bölgede saygı gören, fikirlerine ihtiyaç duyulan, hakemliği veya kararlarına uyulan kimsedir. Belki biraz da yaşı itibari ile de kulanılmıştır da.Her ak saçlı illa saçları beyaz olacak değil. Siyah saçlı da olabilir. Hatta saçsız da. Ama o bir ak saçlıdır. Ak sakallı için de durum aynıdır. Köse bile olabilir. Ama o bir ak sakalıdır sonuçta.Bir obadaki ak saçlı baska bir obanın işine ...
 • KONGRENİN ARDINDAN (2)

  04 Şubat 2021 Köşe Yazıları, Siyaset

  Cumhurbaşkanı.Ömeleri, Gönül yapanları, Dostları istiyorum.Benimle birlikte gece gündüz yolda olanları istiyorum.Kısaca böyle diyor.Bir Lider düşünün, her fırsatta böyle haykırıyor. Ben kaybedersem sen de, o da, hepimiz kaybederiz, ülke kaybeder , onun için hem safları sık tutalım, hem de safları büyütelim diyor….Safın dışında olanlar bunu emir telakki ediyor. Hadi bi gireyim şu safa diyor.Ne mümkün.Pazartesi günkü il kongresinde ve öncesinde yaşananları bizzat şahitlik ettim.Sofrada bizim de tuzumuz olsun diye can atanların ne kadar mücadele ...