logo

MUĞLA’ DA AK PARTİ

cemal demirtaş

facebook
cemal demirtaş
cemal.demirtas@hotmail.com
MUĞLA’ DA AK PARTİ

MUĞLA DA AK PARTİ
1- Görev Istemeyen, Görev Reddedilmez.
Verimli topraklarım adıdır Muğla.
Ovasında ayrı, bağında ayrı, dağında ayrı, denizinde ayrı nimetleri vardır. Rizki veren Hudadir . Sonsuz şükür.
Turizm tabii ki baş nimet.
Çok büyük nimet. Deniz desen lebi derya. Ne atarsan tutarsın.
Yalniz.
Nedense hep Bir şeyler eksik, bir şeyler yarim Muglada.
Muğla bir türlü iktidar yüzü göremiyor.
Huyundan mi suyundan mı bilinmez.
Yoksa kabahat Muğlalı da mı?
Belki de Muglada.
Ama iktidar olamama sebebi asla Ak Parti değil. Muğla teşkilatı hiç değil.
Hele Il Başkanı Kadem Mete asla değil. Haşa.
Ben demiyorum kendisi diyor.
Aylardan beri bir milyonluk muğla linin gece gündüz beklediği Sayın Başkanın Muğlaya Sesleniş konuşması, röportaj halinde yayınlandı sonunda. Allah razı olsun kendisinden. Gazeteci kardeşimizden de.
Sayın Başkan en son MuğlaTurk te canlı yayına çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
O yayında da uzun uzun kongre süreçlerini, aday belirlime kriterlerini anlatmıştı. Yine öyle yaptı sağolsun.
Genel merkezin yazılı olmayan ve fakat, ama lakin, değişmeyen kurallarını tek tek yine anlattı. Ilçe kongrelerini bitiren bir il başkanının artık görevden alınmasının, değiştirilmesinin mümkün olmadığını! gerekçe, misal ve sebepleri ile anlattı. Il Başkanı değişecek olsaydı, bunun ilçe kongrelerinden önce yapılacağını, yeni il başkanının kendi yönetimini oluşturma ve çalışması için bir kural ! olduğunu da.
Ama aynı zamanda ilk defa genel merkezin ilçe kongrelerine bu kadar çok müdahelede bulunduğunu da söyledi başkan. Herhalde biraz da sitem var gibi. Belki ben duygusal davranmış da olabilirim, ama genel merkez 2023 e bakarak hareket etti. Deyiverdi.
Ilce kongrelerine bile ! mudahele ederek, il başkanının dediğini yapmayan bir genel merkez, o il başkanını istemiş mi oluyor sorusu cevapsız kaldı.
Zaten gazeteci kardeşimiz ne sorarsa sorsun, sayın başkan kendi vereceği cevabı veriyor. Ikinci bir soru için o kısımda kalmaya gerek duymuyor.
Gazeteci kardeşimiz de sormuyor tabi.
Bodrumda Osman Beyi isteyen Başkan, Milasta nasıl oluyor da kendi istediğini yapamıyor merak konusu tabi. Ya genel merkez bu defa farklı bir şey yapıyor, ya da Kadem Başkan kadro konusunda yanılıyor olmuyor mu?
Çok uzun bir röportajı bir yazıda irdelemek pek mümkün olmayacak. Bu nedenle madde madde gitmekte fayda var diye düşünüyorum.
Şimdilik bu kadar.
Selam ve dua ile.

2175 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • OMURGALI OLMAK MECBURİ KATAR, KATAR KATAR..

  28 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  OMURGALI OLMAK MECBURİKATAR, KATAR KATAR..Osmanlı bölgeler bir nevi eyalet şeklinde idare edilirdi. Bölgenin demografik yapısına, o bölgenin geleneklerine göre de şahıslar atanırdı. Mesela Libyaya Vali atanmaz, Dai (Dayı) atanır, Bulgaristana Prens, Mısıra Hıdiv atanırdı. Mekke Vilayetine de Şerifler idare ederdi.Şerif Hüseyin Istanbul da doğan bir Araptır. Hem Mekke ve civarı Şerifi, hem de Osmanlı Danıştay azasıdır. Köklü ve nüfuzlu bir ailenin mensubudur. 1 nci Dünya savaşı zamanında Fransız ve Ingilizlerle gizli görüşmeler yapmıştır. Bu ik...
 • OSMAN GÖKMEN DEMEDİ,AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DEDİ

  18 Kasım 2020 Köşe Yazıları, Siyaset

  OSMAN GÖKMEN DEMEDİ AK PARTİ ILÇE BAŞKANI DEDİMalumatı olan çok.Bodrum da dahil olmak üzere Muğla genelinde aylardan beri yeni bir abonelik başladı ; Su kesintisine abonelik. Belediye unutmadığı zaman toplu sms ile bilgilendiriyor sağolsun, devlet su borularındaki arızadan dolayı…diye.Bodrum yaz boyu bu çileyi yerli, yabancı, kurt, kuş, nebatat olarak dibine kadar çekti. Çekmeye devam ediyor. Çilesi ne zaman biter bilmem.Pazartesi günü Bodrum Belediyesi, eskiden manavların olduğu alanın önüne 3 heykel dikti. Sanayiden demirci arkadalar kaynakl...
 • MAGALO İDEA, ENOSİS, EOKA , ERBAKAN , KKTC..

  15 Kasım 2020 Dünya, Köşe Yazıları

  MAGALO İDEA, ENOSİS, EOKA , ERBAKAN , KKTC.. Kıbrıs 1571 den 1878 e kadar Osmanlı toprağı id. Bu tarihte Berlin anlaşması ile Ingiliz mandası olmuştur. Ancak adanın mülkiyeti Osmanlının olmaya, sadece yönetimi Ingilize ait olacaktır.1914 teki 1 nci dünya savaşına Osmanlı katakulli ile savaşa dahil oldu ve Almanların safında yer aldı. Bunun üzerine ingiltere adayı tamamen ilhak etti.Bu tarihten itibaren Kıbrıslı Rumlar tarihi depresyona girerek MEGALO İDEA yı hayata geçirmeye çalıştılar. BÜYÜK IDEAL. Yani bütün Ege Adaları ile birlikte Isyam...
 • GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR

  13 Kasım 2020 Köşe Yazıları

  GOBİ ÇÖLÜ MUĞLADADIR MUĞLA da bir su sıkıntısı var ki, hani Gobi Çölünde bile bu kadarı olmaz herhalde.Bodrumda yaz başından beri zaten millet illallah etmiş durumda. Suların kesilmesinin tek sebebi MUSKİ ye göre hep DEVLET. Ah devlet ah. Her yeri ihya ettin de bula bula bizim oranın suyuna mı göz diktin.Diyecektim ki, vazgeçtim. Su işleri tamamen belediyenin uhdesinde. Devlet boruları döşeyip bihakkın teslim etmiş. Su bu su. Boru da patlar, arıza da yapar. Borular patlayınca bizim MUSKI eline aldığı iphone ile hemen "TOPLU MESAJ" ile haľkî...