logo

Fidanlar Demokrasi Şehitleri Anısına Toprakla Buluştu

Fidanlar Demokrasi Şehitleri Anısına Toprakla Buluştu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına fidan dikildi.

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişimine karşı cesur ve onurlu direnişin dördüncü yıl dönümünde Üniversitede çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Üniversitede, her yıl olduğu gibi bu yıl da demokrasinin ve milli beraberliğin kazandığı 15 Temmuz haftası boyunca çeşitli konferanslara, panellere ve sergilere ev sahipliği yapıyor.

Bu yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları kapsamında fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Fidan Dikme etkinliğine MSK Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sırrı Sunay Gürleyük ve Prof. Dr. Ali Bayrakdaroğlu, Üniversitemiz merkez yerleşkede bulunan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı’nda 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına fidan dikti.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek bu etkinlikle ilgili açıklama yaptı:”15 Temmuz ruhunu gelecek nesillere aktarmanın en güzel yolunun fidan dikmek olduğunu belirterek, bu günün gençlerinin bu fidanları gördükçe vatan ve millet sevgisiyle bu topraklara kök salmaya ve bir ağaç gibi hür ve dimdik durmaya devam edeceklerdir.”dedi.

Bu yıl ilk defa gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliği, önümüzdeki yıllarda da Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sırrı Sunay Gürleyük ve Prof. Dr. Ali Bayrakdaroğlu tarafından devam ettirilerek geleneksel hale getirilecek.Üniversitede ki etkinlikler hafta boyunca devam edecek.

Etiketler: » » » » »
480 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ